"В цьому році мінімум на 10% ми скоротимо державний апарат. Ми припускаємо велику економію за рахунок введення IT-інструментів. Тобто, частина чиновницьких служб буде перенесена в онлайн", - пояснив глава уряду.
Про це сказав прем'єр Олексій Гончарук в ефірі каналу ICTV, передає Українська правда.
"Абсолютно точно, ми хочемо посилити економічний блок, тому що у нас фокус на залучення інвестицій, і нам точно потрібна людина в уряді, яка буде координувати міністерства економічного блоку, економіки, енергетики, інфраструктури, з фокусом на залучення інвестицій. І на те, щоб захистити промисловість. Тому що той стан справ, який є в промисловості, вимагає особливої уваги…. Це може бути новий віце-прем'єр", - заявив Гончарук.
"Також ми прийняли рішення про розділення Міністерства ветеранів і окупованих територій. Буде окреме міністерство. Ми запропонували цю позицію (міністра окупованих територій – ред.) відомому юристу Олексію Резнікову, і я не виключаю, що вже найближчим часом я внесу, а парламент підтримає це кадрове призначення".
Гончарук також зазначив, що уряд думає посилити соціальний блок, "тому що в країні, в якій більше 10 млн. громадян проживає за межею бідності, це питання дуже актуальне".
Водночас він повідомив, що не бачить передумов для розділення Міністерства економіки, торгівлі та сільського господарства.
"Реалізація земельної реформи зараз дійсно супроводжується цим міністерством. Там є сильний заступник міністра. Ми думаємо, яким чином посилити цей напрямок, але я зараз не бачу передумов для розділення міністерства".
Гончарук також зазначив, що кандидатура ексголкіпера київського "Динамо" і збірної України Олександра Шовковського на посаду міністра спорту у випадку розділення міністерства Міністерства культури, молоді та спорту серйозно не обговорювалася.
"Дуже цікаво спостерігати, як розповсюджуються чутки. Ця ідея подумати про Олександра як про можливого урядовця виникла в мене, але серйозно ми її ще не обговорювали", - розповів глава уряду.
За словами прем'єра, Мінмолодьспорту теоретично може бути розділене, але фінального рішення щодо цього поки немає. Він зазначив, що будь-яке рішення не має завадити підготовці до Олімпіади, яка перебуває на "фінішній прямій".
Поява нового віце-прем'єра і, відповідно, його співробітників, поділ нещодавно об'єднаних міністерств спричинять за собою і залучення нових службовців держапарату, так що можна вважати, що від зміни місць доданків сума не зміниться.
Як повідомлялося, 1 лютого на Банковій відбулася перша велика співбесіда з потенційними міністрами і віце-прем'єрами оновленого уряду. За даними ЗМІ, з потенційними кандидатами розмовляли президент Володимир Зеленський, його помічники Сергій Шефір і Андрій Єрмак та прем'єр Олексій Гончарук.
Невдоволення діяльністю Кабміну в Зеленського висловлювали давно, але запланована на грудень велика ротація так і не відбулася – питання поставили на паузу. "Проблема не в тому, щоб когось відправити у відставку, а у питанні: "хіба є на кого міняти?"", - пояснювали у "Слузі народу".
За даними DT.UA, жорстку позицію зайняв прем'єр-міністр Олексій Гончарук, який відмовився вносити подання про відставку окремих міністрів. При цьому Гончарук наголосив на тому, що якщо президент хоче, може змінювати своїх – міністра закордонних справ і міністра оборони.
Допомогти прем'єру стати більш "поступливим" міг би скандал з публікацією аудіо наради з керівництвом НБУ і економічного блоку Кабінету міністрів. Але все закінчилося виставою із заявою Гончарука про відставку.
Прем'єр подав її президенту, хоча за Конституцією мав був подати до Верховної Ради, президент відставку Гончарука "не прийняв". За даними джерел DT.UA, Зеленський не планує відправляти Гончарука у відставку. А комбінація з подачею заяви "не за адресою" потрібна була для того, щоб погасити хвилю зі скандалом.