"Для нас політичне врегулювання конфлікту в Донбасі - головний пріоритет у вирішенні цього питання, тому позиція ЄС щодо конфлікту в Донбасі ніяк не зміниться цьогоріч", - запевнив він.
За словами Мінгареллі, влада Італії в якості голови Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) серйозно налаштована сприяти врегулюванню конфлікту на сході України.
"Керівництво Болгарії під час головування в Євросоюзі також буде докладати всіх зусиль, аби мобілізувати всі наявні ресурси та інструменти для допомоги Україні", - додав посол.
Крім того, голова представництва ЄС в Україні наголосив на тому, що санкції проти Росії, введені за анексію Криму та агресію в Донбасі, продовжуватимуться кожні півроку.
Нагадаємо, Болгарія з 1 січня вперше після вступу до Європейського союзу приймає головування в Раді ЄС. Як відомо, протягом другої половини 2017 року на чолі Ради була Естонія. Своїми головними завданнями Болгарія вважає підтримку безпечної, стабільної та солідарної Європи.
3 січня Італія розпочала головування в ОБСЄ. Італія готова сприяти політичній підтримці зусиль, спрямованих на пошук шляхів вирішення кризи в Україні на засадах Мінських угод і в Нормандському форматі.
Зазначимо, 21 грудня Європейський Рада поширила офіційне повідомлення про продовження санкцій Євросоюзу проти Росії ще на шість місяців – до 31 липня 2018 року.
Відповідне рішення було ухвалене за підсумками Саміту ЄС 14 грудня, на якому президент Франції Еммануель Макрон і федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель виступили з доповіддю про імплементацію Мінських домовленостей і вказали на відсутність передумов для зняття санкцій.
Санкції проти Росії були введені Європейським Союзом 31 липня 2014 року терміном на один рік у відповідь на дії РФ, які дестабілізували ситуацію в Україні. Обмежувальні заходи посилили у вересні 2014 року, згодом їх продовжували кожні півроку.