Якщо раніше найбільші олігархи, маючи свої стійкі бізнес-ніші та сфери впливу, були в рівному становищі (з різними владними преференціями від різних президентів), то, починаючи з 2014 року, склалася ситуація, коли один з них є головним, а всі інші повинні йому підкорятися. Цим головним став президент П. Порошенко, який отримав у свої руки найвищу державну владу.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Віктор Трепак, екс-перший заступник голови СБУ. На його думку, це якісно змінило не тільки його особисте становище, але і загальний розклад сил в державі.
"Йому вже не потрібно було домовлятися з представниками влади і витрачатися на них. Ставши президентом, П.Порошенко отримав надсприятливі умови для власного економічного зростання і зміцнення - у його розпорядження потрапили колосальні економічні, політичні, фінансові та інші ресурси, - зазначає експерт. - Натомість усі інші олігархи, щоб зберегти свої сфери впливу і убезпечити себе, змушені домовлятися і співпрацювати з ним. Більшість з них, що, власне, й "виросли" на пристосуванні, так і вчинили. А деякі з часом навіть увійшли в таку довіру, що стали запрошувати до "ситуаційної кімнати" для обговорення й вирішення глобальних "державних проблем". Хто ж не зміг домовитися чи не схотів співпрацювати на визначених йому умовах, змушений був залишити Україну. Отже єдине, що було зроблено в рамках процесу "деолігархізації", це те, що інших олігархів "притиснули" і визначили їм нове місце в олігархічній системі, що забезпечило б можливість використовувати їхні ресурси для "державних" потреб".
Детальніше про боротьбу з олігархічною системою читайте у статті Віктора Трепака "Україна - заручник олігархів" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".