Голова Центральної виборчої комісії Володимир Шаповал готовий до того, що після виборів буде існувати проблема їх легітимності.
«Вже зараз я впевнений в тому, що проблема легітимності буде існувати», заявив Шаповал на зустрічі з послом Німеччини в Україні Крістофом Вайлем, повідомляє прес-служба ЦВК.
У той же час голова ЦВК зазначив, що є сенс розрізняти легітимність внутрішню і зовнішню.
«По-перше, в країні існує два діаметрально протилежних політичних табори. І опоненти сприймають один одного не як просто опоненти, а нерідко - як вороги. Отже, той, хто програє, очевидно не сприйме оголошені результати і буде стверджувати, що вибори були сфальсифіковані», - зазначив Шаповал.
Що стосується легітимності зовнішньої, то вже сьогодні, за словами голови ЦВК, можна припускати, що певна частина міжнародних експертів, хоча б на рівні підсвідомості, запрограмована на те, «щоб визнати вибори не зовсім» чистими «через деяких аспектів». «Враховуючи всі ці чинники, я внутрішньо готовий до того, що як би комісія не намагалася провести вибори відповідно до закону, які б зусилля при цьому не докладала, оцінки можуть бути негативними. Однак, ЦВК потрібна не позитивна, а об'єктивна оцінка», - продовжив він і запевнив, що Комісія прагне провести вибори так, щоб за їх результатами Україна виглядала достойно.
Вайль, зазначив, що Німеччині буде важлива, в першу чергу, оцінка парламентських виборів з боку ОБСЄ. У відповідь на це Шаповал зазначив: «Вся попередня практика співпраці з ОБСЄ дозволяє говорити, що ОБСЄ є однією з найбільш об'єктивних організацій-спостерігачів». При цьому він підкреслив, що ЦВК, як ніхто інший, зацікавлена в найбільшій кількості офіційних спостерігачів різного рівня представництва. Саме тому в комісії давно прийнято режим найбільшого сприяння як під час їх реєстрації, так і під час повсякденної роботи. !zn
Читайте також: