Марусов зазначив, що його голос не впливав на процес відбору кандидатів у НАЗК, а позицію організації у комісії взагалі вирішили ігнорувати, тому він і прийняв рішення залишити склад конкурсної комісії.
"Ми передбачаємо, що політично залежне керівництво НАЗК може бути використаним для політичної боротьби. Це прикро, адже можливості агенції в політично вмотивованих руках можуть цілковито дискредитувати ідею запобігання корупції", - додав голова TI.
Зокрема в організації навели приклад із голосуванням Костянтина Ващенка за кандидатуру його підлеглого Олександра Скопича, у якому суд не побачив конфлікту інтересів.
Також в Transparency International додали, що після відставки Руслана Рябошапки владні структури встановили над НАЗК повний контроль, через що сильні та професійні кандидати не змогли потрапити у його склад.
Водночас Transparency International Україна заявила, що уважно стежитиме за роботою НАЗК. Особливо під пильною увагою будуть випадки політизації антикорупційного органу.
Згідно з даними Transparency International Ukraine, більшість українців вважає корупцію непереможною, і не вірить у можливість перемоги над нею.
Наприкінці серпня Кабінет міністрів України схвалив "Стратегію комунікацій у сфері запобігання і протидії корупції" на період до 2020 року.