Попри те, що Петренко тричі відхрещувався від знайомства з Довбенком, саме він два роки тому представляв юриста майбутнім керівником Департаменту виконавчої служби. На цій зустрічі у Мін'юсті були присутні й інші кандидати на керівні посади у цьому відомстві. Зокрема, факт офіційної зустрічі за участю Петренка і Довбенка підтвердили двоє інших її учасників: грузинський експерт з питань виконавчого провадження Хатія Шелія та екс-заступниця голови Державної виконавчої служби Агія Загребельська.
Проте керівником Департаменту виконавчої служби Довбенко так і не став. За однією з версій, через те, що має відношення до оточення екс-президента-втікача Віктора Януковича. Так, раніше юрист працював у департаменті групи компаній СЄПЕК, які належать олігарху-втікачу Сергію Курченку.
Але вплив на Міністерство з 2015 року юрист все ж отримав. Так, керівні посади у відомстві отримують друзі Довбенка.
"За підрахунками програми "Наші гроші", протягом 2015-2017 рр. у центральному апараті Міністерства юстиції та в підконтрольних йому держпідприємствах керівні посади отримали щонайменше п'ять товаришів Андрія Довбенка", - зазначили журналісти.
Колишній заступник міністра юстиції з питань реєстрації і колишній голова "антирейдерської комісії" Мін'юсту Павло Мороз раніше працював із Довбенком в компанії Ernst &Young.
Колишній керівник Департаменту державної реєстрації і нотаріату Сергій Бенедисюк працює з ним у юридичній компанії N&D Law (нині Evris). Тут також працює колишній заступник директора Департаменту державної реєстрації та член кваліфікаційної комісії з відбору приватних виконавців Андрій Реун.
Директор ДП "СЕТАМ", яке реалізує заарештоване майно, Віктор Вишньов розповів про те, що знайомий з Довбенком вже "років п'ять".
Також давнє знайомство з Довбенком визнав екс-голова ключового відділу Департаменті виконавчої служби – відділу примусового виконання рішень – Сергій Крайчинський.
Саме він був безпосереднім керівником державних виконавців, коли вони почали отримувати багатомільйонні винагороди і давали довіреності на доступ до цих винагород сторонній особі.
Юрист Довбенко також надавав відповідні послуги інвесторам столичного ТРЦ Skymall, яким опікувався народний депутат від "Блоку Петра Порошенка" Олександр Грановський.
А Павло Петренко, який призначений на посаду за квотою "Народного фронту", є близьким і до народного депутата Грановського, повідомили журналістам джерела в уряді.
Як повідомлялося раніше, вісім чиновників Міністерства юстиції України у червні і травні 2017 року отримали винагород більш ніж на 23 млн гривень. Найбільше отримав головний державний виконавець відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Мін'юсту Іван Нещадим – майже 8,9 млн гривень.
Заступник міністра юстиції України Денис Чернишов аргументував цей факт "винагородою за виконану роботу". "Це частина зарплатних винагород за виконану роботу. Від того, скільки він (чиновник) стягнув, він отримує певний відсоток", - пояснив заступник міністра.