"Звертаю вашу увагу на існуючу постанову ЦВК від 5 травня 2014 року № 472, якою встановлено місце проведення дебатів... Це вже приміщення громадської телерадіокомпанії. Саме там повинні проводитися дебати. Це теледебати, які повинні бути обов'язково проведені відповідно до законодавства", - цитує Сліпачук "РБК-Україна".
Відповідно до "Положення про порядок проведення НСТУ передвиборних теледебатів між кандидатами на пост Президента України, включеними до виборчого бюлетеня для повторного голосування", учасники дебатів повинні прибути до студії національного мовника на вулиці Мельникова, 42 (нині вул. Юрія Іллєнка - ред.) у Києві.
За словами Тетяни Сліпачук, кошти на проведення дебатів були закладені в держбюджет ще минулого року.
"Важливою характеристикою цих (офіційних - ред.) дебатів є те, що вони оплачуються з коштів державного бюджету, розпорядником яких є ЦВК. Безумовно, ці кошти було закладено ще в 2018 році. Це частина виборчого процесу", - наголосила голова Центрвиборчкому.
Зазначимо, закон "Про вибори Президента України" передбачає також можливість проведення дебатів в інших місцях, зокрема на НСК "Олімпійський". Однак їх проведення у цьому випадку має оплачуватися з виборчих фондів кандидатів у президенти, а самі дебати вважатимуться передвиборною агітацією (відповідно до ст. 58 цього закону - ред.).
Напередодні Центральна виборча комісія оголосила офіційні результати першого туру виборів президента України та призначила другий тур виборів голови держави на 21 квітня.
Жоден з кандидатів не зміг отримати підтримку абсолютної більшості виборців. Шоумен Володимир Зеленський отримав 30,24% голосів (понад 5,7 млн виборців), чинний голова держави Петро Порошенко - 15,95% (понад 3 млн).
Нагадаємо, 31 березня, відбувся перший тур виборів президента України. Для голосування на 199 територіальних округах в Україні і одному закордонному були відкриті майже 30 тисяч виборчих дільниць. Явка виборців склала 63,48%, у виборах взяли участь понад 18,5 мільйонів українців. На посаду голови держави претендували 39 кандидатів.
Докладніше про ставлення західних партнерів до виборів та кандидатів у президенти читайте в статті Тетяни Силіної "Аналіз кандидатів - версія Заходу" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".