Євросоюз надаватиме Україні макрофінансову допомогу, поки вона буде дотримуватися взятих на себе зобов'язань, заявив президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер.
"Ми будемо працювати разом з Україною в майбутньому в рамках макрофінансової допомоги до тих пір, поки Україна буде дотримуватися певних умов, на які вона погодилася", - сказав він на прес-конференції за підсумками саміту Східного партнерства в Брюсселі, передає "Європейська правда".
Він відзначив необхідність проведення реформ у галузі управління та боротьби з корупцією.
"Необхідно забезпечити належне функціонування державних органів і судової системи, переконатися, що вони служать громадянам. Якщо зусилля за цими реформами будуть здійснені, це зміцнить впевненість інвесторів у регіоні", - зазначив Юнкер.
Раніше президент Петро Порошенко повідомив, що на саміті Східного партнерства була досягнута домовленість про продовження програми макрофінансової допомоги Європейського Союзу Україні на 2018-2019 роки. За його словами, транш дорівнює тому, який Україна могла б отримати за програмою, яка закінчується (близько 600 млн євро).
Діюча програма з надання макрофінансової допомоги від ЄС закінчує свою дію 4 січня 2018 року. Глава представництва ЄС в Україні Хюг Мінгареллі повідомив, що Україна незабаром може втратити можливість отримати 600 млн євро траншу макрофінансової допомоги від Євросоюзу, якщо не виконає ряд вимог.
Посол пояснив, що залишилися чотири невиконаних вимоги: зняття заборони на експорт лісу-кругляка, запуск автоматичної перевірки е-декларацій, закон про кредитну реєстрі НБУ, перевірка інформації про бенефіціарних власників компаній. Він зазначив, що для виконання цих умов є крайній термін, який закінчується в найближчі кілька днів". "І цей строк не може бути продовжений. Якщо через кілька днів Європейська комісія констатує, що ці вимоги не виконані, - гроші будуть втрачені для України", - пояснив Мінгареллі.