"Я не можу давати оцінку діяльності своїх колег з інших правоохоронних органів, тому що вони так само займаються протидією злочинності, але наголошую, що у нас досить нормальна робоча взаємодія як з НАБУ, так і з Генеральною прокуратурою, МВС та іншими суб'єктами оперативно-розшукової діяльності, що ведуть боротьбу з злочинністю", - сказав Грицак в середу, 6 грудня.
У той же час він заявив, що всі співробітники правоохоронних органів України повинні дотримуватися чинного законодавства без будь-яких винятків і преференцій. Голова СБУ висловив обурення з приводу того, що працівники Служби безпеки, які теж ведуть досить ефективну роботу по різних лініях своєї правозастосовчої діяльності, "змушені і повинні дотримуватися законодавства України, в той час, коли комусь надаються якісь преференції або незрозумілі виключення".
"У процесі провадження слідчих дій було вилучено значний обсяг матеріалів з грифами "обмеження доступу". У процесі роботи слідчих було виявлено та вилучено значну кількість спеціальних технічних засобів, походження яких буде встановлено в процесі розслідування. Також відеозадокументовано роботу громадян України, статус яких до кінця не зрозумілий у тому, що той, хто працює в оперативно-розшуковій сфері, зобов'язаний дотримуватися закону про державну таємницю", - додав Василь Грицак.
Він запевнив, що у вказаній справі СБУ дасть оцінку і буде сприяти розслідуванню.
"В цілому я переконаний, що і НАБУ і інші нові органи мають право на життя. Ми будемо робити все, щоб співпрацювати далі разом", – резюмував він.
У той же час генеральний прокурор України Юрій Луценко під час виступу в парламенті заявив про необхідність внести зміни в законодавство в частині набору працівників Національного антикорупційного бюро України і реєстрації у Службі безпеки України засобів прослуховування, які можуть використовувати співробітники Бюро.
Раніше НАБУ і САП неодноразово попереджали про ризики для оперативної роботи в зв'язку з відсутністю у Національного антикорупційного бюро права на автономне прослуховування - зараз Бюро може тільки використовувати ресурси Служби безпеки України на підставі постанови суду на прослуховування тієї чи іншої особи.
Напередодні в Держдепі США розкритикували спецоперацію ГПУ проти НАБУ. Зокрема держсекретар Рекс Тіллерсон заявив, що "Україна втрачає свою душу", вдаючись до подібного роду дій.
Нагадаємо, що 29 листопада Державна міграційна служба повідомила про те, що СБУ затримала агента НАБУ при спробі підкупу заступника голови ДМС Діни Пімахової.
Пізніше в НАБУ заявили про те, що Генеральна прокуратура і Служба безпеки незаконно втрутилися та зірвали спецоперацію бюро, спрямовану на виявлення учасників організованого злочинного угруповання у Державній міграційній службі.
У свою чергу генпрокурор Юрій Луценко заявив, що вважає звинувачення на адресу затриманого детектива НАБУ цілком обгрунтованим.
Пізніше НАБУ опублікувало фрагменти розсекречених аудіо- і відеоматеріалів, отриманих під час проведення негласних слідчих дій у рамках спецоперації, які доводять, що чиновниця ДМС дійсно могла бути причетною до корупційних схем.
У той же час Луценко оголосив агентів НАБУ "незаконним угрупованням". За його словами, вони використовують незаконні методи провокації. Ніхто з них не допущений до державної таємниці. Але їм надаються матеріали прослуховування СБУ, що є кримінальним злочином.