"Можливо, емоційний стан (генерального прокурора України Юрія Луценка та керівника САП Назара Холодницкого – ред.) не дозволив їм відразу зрозуміти зміст висновку комітету. Комітет приймає рішення про законність, обґрунтованість і вмотивованість подання", - сказав Пинзеник журналістам.
Він пояснив, що в подальшому це рішення комітету направляється голові парламенту.
"Далі голова Верховної Ради в рамках своїх повноважень визначає подальший рух цього висновку: або він надсилається на розгляд Верховної Ради, або в Генеральну прокуратуру, якщо спікер вважає, що в зв'язку з необґрунтованістю подання має бути повернуто в Генеральну прокуратуру України. У будь-якому випадку, це його повноваження, ні в якому разі не повноваження комітету", - пояснив Пинзеник.
За його словами, Регламентний комітет не може технічно заблокувати передачу питання на розгляд у зал пленарних засідань.
3 липня Комітет Верховної Ради з питань регламенту визнав необґрунтованим і невмотивованим подання генерального прокуратора України про надання парламентом згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата з фракції "Народний фронт" Євгенія Дейдея.
Генеральний прокурор України Юрій Луценко розцінив це рішення як повернення подання в Генпрокуратуру. "Комітет не відхилив наше подання, не підтримав наше подання, тому що і негативне, і позитивне рішення означало б відправку (подання) в зал Верховної Ради. Що зробив комітет? Комітет направив матеріали, щоб не допустити розгляду цього питання в сесійній залі Верховної Ради", - заявив генпрокурор журналістам.
Керівник САП Назар Холодницький заявив, що Спеціалізована антикорупційна прокуратура підготує нове подання про зняття недоторканності з Дейдея.