Народні депутати і чиновники пишуть заяви один на одного в Національне антикорупційне бюро, повідомив глава НАБУ Артем Ситник.
"Отримуємо звернення: такий-то зробив підслідний НАБУ злочин. Без уточнень - що за злочин, як він був скоєний, але при цьому просить внести його заяву до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування. І за законом ми зобов'язані таку заяву в реєстр внести", - розповів Ситник в інтерв'ю виданню ЛІГА.net.
За його словами, якщо заяву не внести в реєстр, можуть звернутися до суду із заявою про бездіяльність, і тоді вже суд може зобов'язати внести його заяву до реєстру.
"А після того, як заяву до реєстру вноситься, на цій підставі починаються політичні спекуляції, компанії в пресі, мовляв, порушено кримінальну справу проти такого-то, у відставку. А насправді ніякої справи немає, просто внесено заяву в реєстр", - повідомив він.
Ситник нагадав, що за нинішнім КПК підставою для початку розслідування може бути не тільки заява потерпілого, але і, наприклад, повідомлення в пресі.
"Але це зовсім не означає, що за кожним таким повідомленням порушується кримінальна справа. Навіть початок розслідування не означає, що справа буде обов'язково порушена. Зараз це абсолютно різні процесуальні дії. Говорити, як це часто відбувається, що той чи інший чиновник є учасником кримінальної схеми, можна не раніше, ніж йому буде оголошено про підозру", - розповів він.
За його словами, НАБУ буде повідомляти, які починає розслідування, але буде це робити максимально коректно, щоб до закінчення розгляду і оголошення про підозру не давати можливості для спекуляцій.
У липні глава НАБУ Артем Ситник повідомив, що Національне антикорупційне бюро України буде займатися розслідуваннями фактів корупції серед чиновників та посадових осіб вищого рівня, до якого належать президент, члени уряду, народні депутати, державні службовці першої та другої категорії, судді усіх рівнів. "Бюро не зможе реагувати на заяви про корупцію на побутовому рівні, з такими заявами слід звертатися в міліцію", - сказав він.