Міністр закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан заявив, що пропозиція президента Росії Володимира Путіна про розміщення міжнародного миротворчого контингенту в Донбасі викликає інтерес і вимагає ретельного вивчення.
При цьому він ухильно відповів на уточнююче питання про необхідність поширення мандата миротворців на всю територію ОРДЛО, а не тільки на лінію розмежування, як це запропонував Путін, передає УНІАН.
"Ми з великим інтересом ознайомилися з ініціативою РФ з приводу контингенту ООН, забезпечення безпеки ОБСЄ, які там працюють. Ми зараз розглянемо цю ініціативу з великою увагою. Подібні рішення вимагають ретельного вивчення з нашого боку і з української сторони. Додаткових коментарів з цього приводу не буде ", - заявив дипломат на брифінгу в Москві за підсумками переговорів з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим у п'ятницю, 8 вересня.
У свою чергу, Лавров дезавуював недавню заяву Путіна. Виявилося, що російська сторона пропонує розміщення на лінії розмежування не сил ООН, а озброєної охорони спостерігачів ОБСЄ. Визначати ж складу контингенту повинні "сторони конфлікту". Згідно з російською інтерпретацією, це офіційний Київ і бойовики ОРДЛО.
Нагадаємо, 5 вересня президент РФ Володимир Путін заявив, що допускає присутність миротворців ООН у Донбасі, проте вважає, що миротворчі сили повинні знаходитися виключно на лінії розмежування. Він також дав МЗС РФ доручення внести відповідну резолюцію у Раді Безпеки ООН.
Того ж дня представник РФ в ООН Василь Небензя направив проект російської резолюції про миротворців у керівні органи ООН.
У відповідь на пропозицію Путіна в МЗС України заявили, що розгортання миротворчої місії ООН у Донбасі має бути узгоджено з Києвом, передбачати виведення всіх окупаційних військ і найманців, а також їх зброї з території України і забезпечувати надійний контроль українсько-російського кордону.
Українські дипломати особливо підкреслили те, що військовослужбовці або громадяни країни-агресора не повинні потрапити до лав миротворців ООН.
Крім того, в МЗС України зазначили, що не може йти мови про отримання згоди угруповань ОРДЛО, які контролюються Кремлем, на проведення миротворчої операції.