Глава Держгеокадастру виступає за передачу функцій розпорядження землею на місця

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Глава Держгеокадастру виступає за передачу функцій розпорядження землею на місця Землею повинні розпоряджатися на місцях, впевнений Госгеокадастра © interbuh.com.ua
Модель управління землями ще належить вибрати, оскільки спільного бачення реформування сфери ще немає.

Голова Служби геодезії, картографії та кадастру Максим Мартинюк виступає за передачу на місця функцій розпорядження землею, які зараз виконує його відомство.

Про це він заявив в інтерв'ю DT.UA.

"Держгеокадастр покликаний створити цивілізовані правила гри та сконцентруватися на обліку земель, а не на їх розподілі. Нині функція розподілу земель держвласності поки що залишається за нами, але це справа часу", - сказав Мартинюк.

Він нагадав, що на сьогоднішній день розроблено декілька депутатських законопроектів про передачу повноважень з розпорядження землями від Держгеокадастру, а кому - питання ще дискутується.

Він висловив сумніви з приводу доцільності реформування цієї сфери відповідно до одного із законопроектів, який пропонує з якогось моменту всі землі державної власності вважати комунальними, і, відповідно, право розпорядження ними передається сільрадам.

Читайте також: Голова недавно створеного Держгеокадастру розповів про принципи роботи свого відомства

"Виходячи із запропонованих ним формулювань, землі водного фонду також автоматично починають вважатися комунальними. Землі держлісфонду вважаються комунальними. І так усе, аж до морського шельфу, передається сільрадам. Думаю, самим розробникам цього проекту було б важко назвати європейську державу, яка просто в один момент передала б усі землі в комунальну власність", - сказав Мартинюк.

Альтернативна концепція, за його словами, виходить з посилання, що треба, в першу чергу, вирішити проблему розвитку територій. "Є ідея - забезпечити їм розроблену містобудівну документацію і надати повну свободу дій у рамках цього проекту. Це сформує взаємну залежність держави і територій: місцева влада розробляє містобудівну документацію, а держава залишає за собою розпорядження землями, але виключно в рамках рішень, які відображені в цьому проекті", - розповів чиновник.

Таким чином, упевнений глава Держгеокадастру, створюється збалансована система розпорядження землями саме через вплив громад.

"За останні 24 роки економіка в земельній сфері цілком задавила питання розвитку територій, але ж саме ця сфера має гостру потребу в чіткому плані та чітких правилах роботи. У результаті такого дисбалансу на місці скверів з'являються торгові центри, а на місці спортивного майданчика - чергова "свічка", - зазначив Мартинюк.

Максим Мартинюк був призначений головою Держгеокадастру у березні 2015 року. Раніше чиновник очолював Державну архітектурно-будівельну інспекцію, а до цього працював у вінницькій мерії разом з нинішнім спікером Володимиром Гройсманом, який у той час обіймав посаду мера міста.

Докладніше читайте в інтерв'ю Михайла Кухара з Максимом Мартинюком: "Держгеокадастр повинен займатися обліком земель, а не їх розподілом" у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі