Радник президента України Ганна Герман вважає, що на підписання мовного закону гостро відреагувала лише українська еліта. Про це вона сказала в інтерв'ю "5 каналу".
"Я не робила б з цього великої проблеми. Ми бачимо, що суспільство дуже холодно відреагувало на це - еліта відреагувала. Українська еліта дуже гостро прийняла підписання цього закону, але суспільство масово не вийшло, і це реалії. Значить для людей інші цінності важливіші, значить, об'єднувати Україну ми будемо на інших цінностях", - сказала Герман.
- У День Незалежності під «Українським домом» пройде акція на захист української мови
Як приклад таких "цінностей", за словами гуманітарного радника Януковича, це можуть бути "нові робочі місця", "перспектива для дітей", "соціальний захист".
"Можливо, ці цінності тепер для людей важливіші, тому що ми з вами повинні бути реалістами - не вийшли люди протестувати", - підсумувала Герман.
"За президента голосували ті люди, які чітко ставили питання про російську мову мінімум як про регіональну, і президент їм це обіцяв, і він це виконав", - додала Герман.
- Навіть донецька соціологія не виявила підтримки українцями закону про мови
Разом з цим вона нагадала, що вважає за необхідне підвищити процентний поріг для визнання мови регіональною в області.
"Щодо того, що зараз в окремо взятому селі чи маленькому містечку може бути своя регіональна мова, то це те, що я говорила, що потрібно піднімати відсоток ось цей - не 10% поріг, а нехай це буде 20 чи 30 відсотків. Тоді ми не будемо мати в одному селі болгарську регіональну, в іншому турецьку регіональну, десь кримськотатарську, десь гагаузьку тощо. Бо ми тоді вже не розберемося - це вже не демократія, це хаос буде ", - зазначила Герман.
"Нехай ніхто не намагається нам зробити гарячу осінь", - попередила Герман.
Як повідомлялося, голова Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Володимир Манжосов припустив, що деякі українські телеканали перейдуть на російське мовлення - після видалення графи "мова" з заяв про видачу ліцензій.
Як повідомлялося, 3 липня Верховна Рада України прийняла мовний закон Колесниченка-Кивалова, який зміцнює позиції російської та мов інших національних меншин в регіонах, де їх чисельність 10% і вище..
Прийняття документа загострило політичну ситуацію в Україні: відразу після голосування в Раді, в центрі Києва під «Українським домом» і в декількох містах почалися акції протесту проти цього закону. Чергова масштабна акція протесту, покликана захистити українську мову, запланована на День Незалежності, 24 серпня. !zn
Читайте також:
Герман вважає, що Литвин, підписавши «мовний» закон, забрав у Януковича основний козир
У Партії регіонів не хочуть підвищувати статус жодної мови, окрім російської
В Одеській області болгарам відмовили в праві на регіональну мову. Вони поскаржаться Януковичу
Підвищувати статус румунської в Україні почнуть через три місяці
Тернопільська облрада оголосила закон про мови «поза законом»