"У нас є "парламентський талібан", який демонізує конвенцію. Тож ми розраховуємо на підтримку неурядового сектору", – сказала Геращенко під час зустрічі з Радою директорів Національного Демократичного Інституту міжнародних відносин (США) на чолі з колишнім державним секретарем США Мадлен Олбрайт.
Водночас вона розповіла про позитивну динаміку підписання жінками контрактів на службу в Збройних силах України. За її словами и, зараз в українському війську служать 21 363 жінки, однак лише 3 209 з них належать до офіцерського складу.
Олбрайт, яка свого часу стала першою жінкою державним секретарем США, наголосила: "Надзвичайно важливо покласти край насильству над жінками, і не лише фізичному насильству".
Стамбульська конвенція була укладена у 2011 році і набула чинності з 1 серпня 2014 року після її ратифікації 10 державами. Україна підписала конвенцію у 2011 році, але не ратифікувала.
Стамбульська конвенція наголошує на тому, що обов'язком кожної демократичної європейської держави є повністю викорінити насилля в усіх його формах, а також створити систему запобігання насильству над жінками та належного покарання винних. Відповідальними за її реалізацію визначаються не лише державні органи, а також громадянське суспільство, недержавні установи та медіа.
Нагадаємо, що серед 24 членів уряду Володимира Гройсмана лише три жінки. Схожа ситуація і у Верховній Раді, де кількість жінок завжди знаходилась на рівні близько 10%.