Першого заступника голови Верховної Ради Ірину Геращенко обурила заява голови Ради Європи Турбйорна Ягланда про недостатність підстав для санкцій проти Росії.
"Генсек РЄ Ягланд, якого українські експерти назвали найбільшим дипломатичним розчаруванням 2017 року, у своїй промові в ПАРЄ пішов ще далі, ніж зазвичай, і заявив, що анексія й окупація не можуть бути підставами для санкцій. Мовляв, тільки пряме порушення Європейської конвенції з прав людини, такі, як смертна кара, катування, примусова рабська праця. Невже до Страсбурга не доходять новини з України?", - написала політик на своїй сторінці в Facebook ввечері в понеділок, 23 січня.
Геращенко нагадала про позасудовы розправи над українськими громадянами, тортури заручників і примус їх до рабської праці в окупованих Криму та Донбасі, а також на території РФ.
"Чийгоз і Умеров розповідали про це в Раді Європи... Так соромно, що і європейські колеги роблять вигляд, що цього не знають. Але наша місія - як би їм не було неприємно це чути - щораз у нагадуватимемо їм про їхню лояльності до тортур, якщо вони це підтримують", - зазначила віце-спікер українського парламенту.
Політик нагадала, що у групі Європейської народної партії в ПАРЄ обговорюють кандидатури претендентів на посаду комісара з прав людини.
"Поставила питання, як вони збираються фіксувати порушення прав людини на окупованих територіях, боротися з насильством і тортурами, незаконним утриманням і рабською працею. Моє питання продовжила Марія Іонова, яка поставила питання про звільнення заручників і підтримки українських журналістів-полонених, Сущенка, Асєєва, Семени, режисера Сенцова", - додала депутат.
"Це буде дуже важка сесія і важкий рік, ми бачимо, як багато європейців прагнуть закрити очі на очевидні речі, відстоювати цінність діалогу, забуваючи про ключові цінності - право на життя. Але ми, українська делегація, не збираємося плисти за течією і дати можливість забути про Крим і Донбас, заговорити ці теми", - підсумувала Геращенко.
Нагадаємо, під час засідання ПАРЄ 22 січня генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд заявив, що анексія Криму не є достатньою підставою для виключення РФ з організації.
За словами Ягланда, Росія та інші "проблемні" країни повинні залишатися у складі Ради Європи, поки вони не порушують статті Європейської конвенції з прав людини про заборону смертної кари, тортур, примусової праці або рабства, а також позасудового покарання.