Геращенко назвала миротворчу місії ООН у Донбасі пріоритетним питанням у 2018 році

Поділитися
Геращенко назвала миротворчу місії ООН у Донбасі пріоритетним питанням у 2018 році Ірина Геращенко розповіла про бачення України миротворчої місії ООН
Українська сторона наполягає на пріоритетності безпекового і гуманітарного блоків мінських угод.

Введення миротворчої місії ООН у Донбас - пріоритетна мета у 2018 році, заявила перший заступник голови Верховної Ради України Ірина Геращенко.

"Ми також сподіваємось, що вирішенню цього питання сприятимуть переговори міністрів закордонних справ у нормандському форматі", - сказала Геращенко під час брифінгу "Третя річниця Мінських домовленостей: перспективи імплементації".

При цьому вона підкреслила, що запропонований Росією варіант місії ООН на Донбасі є неприйнятним і сприятиме замороженню конфлікту. Місія ООН має працювати на всій окупованій території Донбасу і взяти під тимчасовий контроль неконтрольовану ділянку кордону до передачі її під український контроль. Водночас політик наголосила на неможливості участі росіян у такій місії, як представників країни-агресора.

Геращенко також наголосила на тому, що Росія продовжує і надалі нехтувати взятими на себе зобов'язаннями і за три роки не виконала жодного пункту мінських угод, зокрема у безпековому та гуманітарному блоках.

Згадуючи Комплекс заходів з виконання Мінських домовленостей, підписаний 12 лютого 2015 року, Геращенко зауважила, що зазначені домовленості були вкрай важливими та своєчасними, аби зупинити ескалацію військової агресії Російської Федерації на Донбасі.

"За ці три роки Україна не здала своїх позицій на Донбасі та, навпаки, крок за кроком повертає контроль і звільняє села в сірій зоні", - підкреслила вона.

Українська сторона наполягає на пріоритетності безпекового і гуманітарного блоків мінських угод, на повному припиненні обстрілів та відведенні живої сили і техніки, відновленні мобільного зв'язку на Донбасі, звільненні усіх заручників і політв'язнів, створенні п'ятої робочої групи по відновленню контролю над ділянкою українсько-російського кордону на Донбасі, запровадженні тристороннього формату пошуку зниклих безвісти за участі Міжнародного Комітету Червоного Хреста та відкриття КПВВ "Золоте" на Луганщині, додала Геращенко.

Раніше в західних ЗМІ з'явилися деталі доповіді колишнього генсека НАТО Андерса фог Расмуссена щодо миротворчої місії ООН на сході України, яку мають представити 17 лютого в рамках Мюнхенської конференції з безпеки. У доповіді пропонується розгорнути в Донбасі 20 тисяч миротворців ООН і 4 тисячі поліцейських. Пропонується формувати місію з представників країн НАТО, Білорусі, Казахстану, а також країн Латинської Америки. Очолити миротворців може Швеція.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі