У серпні відбудеться зустріч політичних радників голів держав Франції, України, Німеччини та Росії. Учасники зустрічі обговорять реалізацію домовленостей, досягнутих під час нещодавньої телефонної розмови лідерів "Нормандської четвірки", повідомила перший заступник голови Верховної Ради, представник України в Тристоронній контактній групи Ірина Геращенко.
"Йдеться про зустріч особисто в серпні політичних радників президентів", – повідомила політик в ефірі "5 каналу" в середу, 2 серпня.
Геращенко уточнила, що на зустрічі підніматимуться питання стабілізації ситуації з безпекою, а також можливості зустрічі на рівні глав держав.
"Я не виключаю, що гра Кремля полягає в тому, що Німеччина заходить у вибори, які у них у вересні, і можливо РФ намагається блокувати ці особисті зустрічі. ... Мені здається, що Росія намагалася поставити на паузу "нормандський формат", враховуючи вибори у Франції, з огляду на вибори в Німеччині, бо там потрібно відповідати на дуже неприємні питання, щодо ситуації з безпекою, щодо причетності російської армії і зброї до цього конфлікту", – припустила Геращенко.
Віце-спікер підкреслила, що зустріч лідерів "Нормандської четвірки" має відбутися у будь-якому випадку.
"Краще, якщо це станеться раніше", – наголосила Геращенко, зазначивши важливість досягнення на зустрічі конкретних результатів.
Телефонна конференція глав держав "Нормандської четвірки" відбулася 24 липня. У переговорах вперше взяв участь новообраний президент Франції Еммануель Макрон.
Під час переговорів канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент Франції Еммануель Макрон підкреслили неприпустимість будь-яких заяв, які посягають на територіальну цілісність України і суперечать Мінським домовленостями. Зокрема, мова йшла про новий проект ватажка терористичної організації "ДНР" Олександра Захарченка – "Малоросію".
Президент України Петро Порошенко також піднімав питання негайного звільнення всіх заручників Кремля та ОРДЛО, в тому числі незаконно утримуваних на території Росії. І наполягав на дотриманні російсько-окупаційними військами режиму припинення вогню в Донбасі.
Сторони також домовилися про узгодження питань безпеки і продовження роботи над дорожньою картою імплементації Мінських домовленостей.