"Дивіться, ну, пан Єрмак мені дійсно рекомендував людей подивитися на заступників. Я подивилася і, на жаль, вони не підійшли мені. І пан Єрмак жодним чином ні на чому не наполягав, він сказав: подивися, послухай тощо", - заявила генпрокурорка.
Наприкінці березня депутат з фракції "Слуга народу" Гео Лерос оприлюднив на своїй сторінці у Facebook відео за участю брата голови ОП Дениса Єрмака. На них обговорювалося призначення "потрібних" людей на державні посади.
Плівки Лерос передав у Національне антикорупційне бюро, але після цього ним самим зацікавилися Державне бюро розслідувань і Служба безпеки України, проти депутата відкрили декілька кримінальних справ, які об'єднали в одну.
За словами Венедіктової, вона близько не знайома з Єрмаком-старшим, але у них склалися "робочі конструктивні відносини". А олігарха Ігоря Коломойського, якого пов'язують з низкою призначень в оновленому Офісі генпрокурора, "не бачила в житті, і він взагалі не міг нікого рекомендувати".
Також, за словами генпрокурорки, у справі плівок Лероса голова Офісу президента до неї не звертався, тільки просив "розібратися об'єктивно, і без зволікань".
А своїх заступників Олексія Симоненка, Андрія Любовича (за даними ЗМІ, пов'язані з Єрмаком і Коломойським) та Ігоря Мустеца (пов'язують з Іллею Павлюком, який допомагав Зе!Команді на виборах і мав свою групу у фракції) призначала "за суто професійним критеріям", запевняє генпрокурор.
"Логічно призначати заступниками людей, які були прокурорами", - додала Венедіктова.
За її словами, кадри на посади в Офіс генпрокурора рекомендували різні люди: активісти, представники владних структур і не пов'язані з владою. Наприклад, Ігоря Мустеца – люди "з прокурорського середовища", а не депутати з групи Павлюка.
Генпрокурорка також заперечила призначення Мустеца суто під відновлену військову прокуратуру: "Зараз Мустеца відповідає за міжнародне співробітництво та представництво в суді, але я розглядаю його на силовий блок – у Нацпол".
Нагадаємо, 27 березня Венедіктова представила нових заступників Олексія Симоненка й Андрія Любовича. Також вона перерозподілила обов'язки в Офісі генпрокурора, усунувши свого заступника Віктора Тропака від керівництва Департаментом нагляду за спеціальними органами правопорядку. Тепер цим департаментом керує Симоненко.
30 березня Венедіктова підписала заяву Віктора Трепака про відставку з посади заступника генпрокурора. Сам Трепак у коментарі ZN.UA, пояснив, що подав у відставку за власним бажанням ще 27 березня
Таке рішення заступник генпрокурора ухвалив після того, як Венедіктова змінила функціональні обов'язки заступників і відсторонила Трепака від усіх справ, які розслідує Служба безпеки України, зокрема і від справ про напади на громадських активістів – Катерини Гандзюк, Сергія Стерненка та інших.