Генпрокурор пояснив, чому не можна відпускати Тимошенко після рішення Євросуду

Поділитися
Віктор Пшонка розтлумачив рішення Євросуду © Андрій Товстиженко, DT.UA
Слідом за міністром юстиції Лавриновичем рішення ЄСПЛ щодо Тимошенко розтлумачив генпрокурор Пшонка. Відпускати Тимошенко не бачить підстав.

Генеральний прокурор України Віктор Пшонка заявив, що рішення Європейського суду з прав людини не вимагає звільнення екс-прем'єра Юлії Тимошенко, політичну мотивацію Європейський суд не побачив.

"Євросуд визнав, що сам факт того, що Тимошенко була політичним діячем, що не доводить її політичного переслідування, тобто суд вказав, що у справі Тимошенко відсутня будь-яка політика", - сказав генеральний прокурор в інтерв'ю телеканалу "Інтер".

Пшонка підкреслив: "Висновок і пояснення таке: це рішення Європейського суду не веде до звільнення Тимошенко, не вимагає її звільнення".

- Міністр юстиції відмовився оскаржувати вердикт ЄСПЛ щодо Тимошенко, оскільки вже все виправлено

За словами генпрокурора, те, що описувала Тимошенко про неналежні умови її утримання, про відеоспостереження, про відсутність медичної допомоги, не підтвердив Європейський суд. "Більш того, в цій частині (ст.3 Європейської конвенції з прав людини, суд не встановив порушень) суд виписав рішення, що порушень не було, коли суд розглядав і описував питання у скарзі Тимошенко в частині медичного обслуговування, то написав тезу про те, що Тимошенко отримувала і отримує медичну допомогу в більшому обсязі, ніж звичайна людина", - розповів генпрокурор.

Пшонка пояснив, що після вивчення скарги, ЄСПЛ встановив порушення прав екс-прем'єра тільки в частині затримання та арешту, але це не торкається самого вироку, який винесений у "газовій справі".

"Весь процес з розгляду кримінальної справи щодо Тимошенко було розглянуто за нормами старого Кримінально-процесуального кодексу, сьогодні діє інший Кримінальний процесуальний кодекс, і в ньому прописані ті заходи, яких раніше не було в старому КПК", - зазначив генпрокурор.

За його словами, ті зауваження, які зробив Європейський суд, Україна активно усуває на законодавчому рівні.

Щодо безпосередньо можливості звільнення Тимошенко, після рішення ЄСПЛ, то, як зазначив генпрокурор, питання звільнення і неправового вироку Європейський суд не розглядав.

Також Пшонка повідомив, що на оскарження цього рішення в України є 3 місяці. "Будемо вивчати, будуть ухвалюватися висновки, і яке буде рішення сторони, яка звернулася в суд або уряду України, - це буде вирішуватися в подальшому", - додав генпрокурор.

Як повідомлялося, ЄСПЛ 30 квітня встановив порушення трьох пунктів ст.5 (право на свободу і безпеку), а також ст. 18 (обмеження щодо прав) Конвенції про захист прав і основних свобод людини в зв'язку з арештом Тимошенко в "газовій справі".

В України є три місяці для подання апеляції - протягом цього часу рішення ЄСПЛ не вважається таким, що набуло чинності.

Тимошенко була заарештована під час судового процесу в "газовій справі" 5 серпня 2011 року і відтоді перебуває за ґратами. !zn

Читайте також:

Тимошенко: Після рішення Євросуду я вже морально вільна

Європа сподівається, що Україна прийме рішення у справі Тимошенко протягом декількох тижнів

Чоловік Тимошенко закликав Януковича покаятися і негайно випустити його дружину

Захист Тимошенко буде домагатися її звільнення на підставі рішення Євросуду

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі