Генпрокурор повідомив про видворення з України 20 осіб з оточення Саакашвілі

Поділитися
Генпрокурор повідомив про видворення з України 20 осіб з оточення Саакашвілі Луценко повідомив про масові "видворення" у лавах поплічників Саакашвілі
За словами Луценка, дозвільні документи на тимчасове проживання в Україні були оформлені з порушеннями, а термін дії деяких з них сплив.

Державна міграційна служба (ДМС) видворяє з України 20 осіб, раніше оформлених у якості "діячів культури", повідомив генеральний прокурор України Юрій Луценко.

Генпрокурор заявив про те, що всі два десятки людей були незаконно оформлені в період перебування лідера партії "Рух нових сил" Міхеїла Саакашвілі на посаді губернатора Одеської області. Однак культурною діяльністю вони не займалися, виконуючи функції охоронців і помічників Саакашвілі, зазначив Луценко, посилаючись на дані Державного центру зайнятості.

"Таким чином, ці 20 осіб мають всі підстави бути видвореними з України, що й відбувається зараз силами міграційної служби України. Саакашвілі, який постійно заявляє про свою юридичну освіту, повинен був би знати, що єдиний спосіб оскарження примусового видворення нелегалів із країни – це суд... Він не йде до суду захищати своїх діячів культури з Грузії, які виконували при ньому особливі функції", - пояснив генпрокурор.

Луценко також розповів про те, якими чином, за наявними у його відомства даними, ці "діячі культури" опинилися в Україні. Так, за його словами, перебуваючи на посаді губернатора, Саакашвілі змусив підлеглих працівників КУ "Одеський обласний навчально-методичний центр закладів культури та мистецтва" підписати подання в міграційну службу. Подання підписувалися керівником апарату ОДА та в. о. заступника голови ОДА.

"У поданні йдеться про звернення до міграційної служби Одеської області з проханням оформити дозвіл на тимчасове проживання іноземця, який прибув в Україну з метою провадження культурної діяльності. Це подання на "діяча культури" Джангіра Амірова. Аналогічні подання - на "діячів культури" Зураба Цинцадзе і Георгія Рубашвілі", - розповів він.

Генпрокурор також наголосив на тому, що частина "нелегалів" була влаштована на "специфічні посади в Одеській митниці". При цьому багато з них користувалися службовим транспортом облдержадміністрації, додав він.

"На сьогоднішній день всі ці люди не мають підстав перебувати в Україні, тому що документи були підроблені, комунальне підприємство вказало нам чітко, що таких вихідних даних з такими номерами не існує. Інші сказали, що їх змушували підписувати відповідні формуляри і листи-звернення. Таким чином, термін один рік у них або закінчився, або був скасований у зв'язку з неналежним оформленням документів", - резюмував Луценко.

Раніше генеральний прокурор звинуватив учасників акції біля будівлі Верховної Ради в Києві, серед яких є представники партії Саакашвілі, у підготовці силового перевороту в країні.

За словами Луценка, в рамках підготовки до перевороту закуповується автоматична нарізна зброя, і облаштовуються схованки з нею. А закупівля здійснюється на гроші, отримані з-за кордону.

"Участь у цьому силовому переворот приймають гастролери без будь-якого громадянства, апатрид Міхеїл Саакашвілі, який, обіймаючи посаду голови обласної державної адміністрації, змусив своїх підлеглих оформити дозвіл на постійне проживання 20 громадянам Грузії як цінним діячам культури. Тепер ці діячі сіють добре, мудре, вічне по всій Україні", - зазначив Луценко.

Читайте також: Саакашвілі стверджує, що не отримував відмови у притулку від Міграційної служби

Нагадаємо, вранці 17 жовтня у Києві біля будівлі парламенту почалася акція "Велика політична реформа". Серед основних вимог: пропорційна система виборів у Раду за відкритими списками, скасування депутатської недоторканності та створення антикорупційного суду.

19 жовтня громадські організації, що входять до оргкомітет акції "Велика політична реформа", призупинили свою участь у вуличних акціях в урядовому кварталі до наступної сесії Верховної Ради. Партія Міхеїла Саакашвілі "Рух нових сил", своєю чергою, прийняла рішення залишатися в наметовому містечку і продовжувати мітинг.

Тим часом президент України Петро Порошенко звинуватив організаторів акції у намірі дестабілізувати ситуацію в країні. На думку гаранта, усі вимоги учасників були лише "димовою завісою" для цього.

Детальніше про особливості акції "Велика політична реформа" читайте в матеріалі Тетяни Даниленко "Синтетичний майдан" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі