Ю. Гримчак зазначає, що на плівках записано розмови другого президента Леоніда Кучми з різними особами щодо подій, участь у яких цих осіб має ознаки злочинів, що передбачені Кримінальним кодексом України.
Так, М. Азаров повідомляє Л. Кучмі про своє втручання в діяльність судових органів Луганської області з метою залучення до кримінальної відповідальності керівників банку "Слов'янський", і з наміром не виконувати рішення Верховного Суду про стягнення з Податкової адміністрації 200 мільйонів гривень, а також про дії , спрямовані на ліквідацію газети "Сільські вісті".
Депутат підкреслює, що, згідно із записами, М. Азарову були відомі факти незаконного привласнення грошових коштів в особливо великих розмірах головою правління НАК "Нафтогаз України" Ігорем Бакаєм, але чинний прем'єр не звертався до правоохоронних органів з цього приводу. "Таким чином, є підстави для притягнення його до відповідальності за статтею 396 Кримінального кодексу України "Приховування злочину "", - вважає Ю. Гримчак.
"Крім того, плівки містять епізод розмови голови Донецької обласної адміністрації В. Януковича з Л. Кучмою і генеральним прокурором України Михайлом Потебеньком. У цій розмові повідомляється про незаконні дії зазначених осіб, що спрямовані на винесення завідомо неправосудного рішення суддею районного суду міста Донецька щодо адвоката Сергія Салова", - повідомляє нардеп.
Політик нагадує, що у вересні 2005 року Європейський суд з прав людини визнав кримінальний процес у справі С. Салова несправедливим і не відповідним принципам верховенства права та правової визначеності.
"Спираючись на викладене та на статті 2, 4, 97 Кримінально-процесуального кодексу України, прошу Вас перевірити зазначені факти і в разі підтвердження вчинення суспільно небезпечних діянь зазначеними особами, залучити їх до відповідальності за відповідними статтями Кримінального кодексу України", - йдеться в заяві Ю. Гримчака.
Нагадаємо, 22 березня перший заступник генерального прокурора України Ренат Кузьмін заявив, що аудіозаписи екс-майора Держохорони Миколи Мельниченка визнано речовими доказами у справі про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе.