Генеральна прокуратура України, зі вступом в силу закону про порядок розслідування справ органами прокуратури, зупинила передачу кримінальних проваджень в Національне антикорупційне бюро. Разом з тим, з урахуванням перевантаження і побажання НАБУ, ГПУ буде приймати повертаються їй від Бюро матеріали.
"Вступив у силу закон про НАБУ - ми почали передавати справи, що підслідні Бюро. Частина справ передали, а після був проголосований закон, щоб на два роки продовжити наслідок - щоб нові справи були в НАБУ, а старі - у нас", - повідомив прокурор ГПУ Владислав Куценко.
З того моменту, як новий закон набув чинності, Генпрокуратура "зупинила передачу справ НАБУ".
"Ті справи, які вже були передані, на нашу думку, назад нам повертатися не будуть з тієї причини, що по Конституції, закон зворотної сили не має", - пояснив прокурор.
Разом з тим, уточнив Куценко, Генпрокуратура з урахуванням побажань НАБУ вирішила приймати ті кримінальні провадження, що бюро буде повертати. "Враховуючи навантаження НАБУ, прийнято рішення про те, що ті справи, які вони будуть повертати, ми приймемо своє розслідування", - пояснив він.
Верховна Рада 24 грудня 2015 року прийняла закон "Про внесення зміни до Кримінального процесуального кодексу України щодо кримінальних проваджень, які розслідуються слідчими органами прокуратури". Президент України Петро Порошенко підписав документ 11 січня 2016 року.
Внесені зміни дозволять продовжити повноцінну і послідовну роботу з розслідування слідчими Управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури України найбільш резонансних кримінальних проваджень, що стосуються злочинів проти учасників Революції гідності у листопаді 2013 - лютому 2014 рр. та інших, скоєні попередньою владою.
Після прийняття цього закону директор НАБУ Артем Ситник розповів, що Бюро поверне в Генпрокуратуру 100 переданих раніше кримінальних проваджень і буде розслідувати тільки ті справи, які відкриті детективами НАБУ. За його словами, ГПУ передавала справи без системного підходу, і що "фактично це справи з сумнівною перспективою, це справи, які роками накопичувалися в Генпрокуратурі".