Про це в своїй статті "Список справедливості" для ZN.UA пише генпрокурор України Віталій Ярема, зазначаючи, що на першому місці в списку - розслідування фактів масштабного розкрадання бюджетних коштів.
"З метою відшкодування завданих державі збитків, у ході досудового розслідування в Україні накладені арешти на банківські вклади, цінні папери та інші активи на загальну суму понад 6,2 млрд грн та 1,8 млрд доларів (близько 35 млрд гривень - ZN.UA), а також на рухоме і нерухоме майно колишніх високих посадових осіб", - зазначає він.
Крім того, за його словами, за ініціативою Генеральної прокуратури, рішенням Ради ЄС застосовані обмежувальні санкції стосовно 22 колишніх українських високопоставлених чиновників і пов'язаних з ними осіб. Аналогічні санкції застосовані урядами США, Канади та Швейцарської конфедерації. На банківських рахунках у Швейцарії, Латвії, Ліхтенштейні арештовано кошти колишніх високих посадових осіб.
Ярема також зазначив, що у серпні Генпрокуратура підписала угоду про співпрацю з Міжнародним центром з повернення активів Базельського інституту управління, який є провідною неурядовою організацією в питаннях розслідування справ, пов'язаних з корупцією і відмиванням коштів.
Як повідомлялося раніше, Україна ризикує втратити заморожені Заходом кошти поплічників Януковича. Нова влада дуже неспішно займається розслідуванням їх діяльності.