"Ми плануємо провести спецконфіскацію ще 3 млрд грн – у першій половині цього року. Як, де і коли, я не будуть розголошувати в інтересах слідства", - сказав генпрокурор.
Луценко зазначив, що банки мають право виконувати рішення судів як самостійно, так і через припис виконавчої служби.
"Вчора я звернувся до прем'єр-міністра, в якому попросив взяти під особистий контроль діяльність виконавчої служби, яка повинна забезпечити цю спецконфіскацію", - підкреслив він.
У той же час генпрокурор заявив, що не допустить скасування судових рішень і повернення коштів злочинцям.
"Спроби представників офшорних компаній, які співпрацювали з ОЗУ Януковича, наштовхуються на українські закони, які унеможливлюють їх участь у скасуванні рішення судів. Так працює система в усьому ЄС. Тому у зловмисників один вихід - дискредитувати дії прокуратури і Краматорського суду і спробувати забрати в України гроші через рішення в іноземних юрисдикціях. Тому запущена кампанія щодо дискредитації, спрямованої на повернення коштів злочинцям. Цього не буде", - сказав Луценко.
При цьому генпрокурор, наголосив на необхідності прийняття окремого закону про спецконфіскації, який "остаточно би унеможливив спекуляції захисників Януковича".
Луценко також розповів, що слідство встановило причетність понад 500 українських та іноземних підприємств, які брали участь у розкраданні та відмиванні коштів.
Раніше повідомлялося, що з рахунків Януковича і його оточення вже конфісковано $ 1,7 млрд. У Генпрокуратурі вважають, що збитки, завдані режимом Януковича державі, досягають $ 40 млрд.