Генпрокуратура нагадала про незаконність кримського референдуму

Поділитися
Генпрокуратура нагадала про незаконність кримського референдуму
Зміна територіальної приналежності АРК і Севастополя суперечить положенням декларації ООН про принципи міжнародного права, які стосуються дружніх відносин і співробітництва між державами відповідно до статуту ООН, іншим нормам міжнародного права, а також українського законодавства.

Будь-які дії посадових осіб, органів державної влади і місцевого самоврядування Автономної Республіки Крим з виконання протиправних постанов Верховної Ради АРК, зокрема, про проведення 16 березня референдуму про входження Криму до складу Російської Федерації, є незаконними і тягнуть за собою відповідальність згідно з законодавством, заявляє в.о. генерального прокурора Олег Махніцький.

"Аналогічним чином Генеральна прокуратура України буде реагувати на подібні порушення законів і в інших регіонах держави", - йдеться в заяві Махніцького, опублікованому на офіційному сайті Генпрокуратури в понеділок, 10 березня.

Він нагадав про прийняття 6 березня кримським парламентом постанови №1702-6/14 "Про входження до складу Російської Федерації і проведення 16 березня 2014 року референдуму з цього питання" та аналогічного рішення №7151 Севастопольської міськради "Про проведення загальнокримського референдуму". "У зв'язку з цим заявляю наступне. Зміна територіальної приналежності Автономної Республіки Крим і Севастополя суперечить положенням Декларації ООН від 24 жовтня 1970 року про принципи міжнародного права, які стосуються дружніх відносин і співробітництва між державами відповідно до Статуту Організації Об'єднаних Націй, іншим нормам міжнародного права, а також українського законодавства", - підкреслив О.Махницкий.

"зокрема, відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України... відповідно до ст.73 Конституції України питання про зміну території України вирішується виключно всеукраїнським референдумом, який призначається Верховною Радою України", - додав він.

При цьому в.о. генпрокурора зазначив, що у зв'язку з цим Генпрокуратура звернулася з позовом до суду про визнання вищезазначених постанови і рішення незаконними і нагадав, що 7 березня Окружний адміністративний суд Києва зупинив їх дію, а тому у зв'язку з цим "вчинення будь-яких дій, спрямованих на їх практичну реалізацію, в тому числі про підготовку референдуму, є незаконними".

Крім того, за словами Махніцького, постановою Окружного адмінсуду Києва від 4 березня зупинено дію незаконних рішень кримського парламенту від 27 лютого "Про висловлення недовіри Раді міністрів АРК і припинення її діяльності", "Про призначення Сергія Аксьонова на посаду голови Ради міністрів АРК", "Про організацію і проведення республіканського (місцевого) референдуму з питань удосконалення статусу і повноважень АРК. Також цей суд за заявою прокурора зупинив дію протиправних рішень Севастопольської міськради від 23 лютого "Про проведення місцевого референдуму", від 24 лютого "Про утворення виконавчого органу Севастопольської міськради Севастопольського міського управління по забезпеченню життєдіяльності міста", яким утворено непередбачений законодавством і призначений орган, його керівник Олександр Чалий, і від 1 березня "Про заяву депутатів Севастопольської міськради про політичну ситуацію в Україні", яким підтримано проведення референдуму про статус Криму.

"Наголошую, що у зазначених діях наявні ознаки злочинів, передбачених Кримінальним кодексом України. Тому 6 березня Головне слідче управління Служби безпеки України розпочало досудове розслідування у кримінальному провадженні за ч.3 ст.110 Кримінального кодексу України (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) за фактом ухвалення рішення про входження Криму до складу Росії", - нагадав Махніцький.

За його словами, Головне слідче управління СБУ також здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні, розпочатому Генпрокуратурою за ч.1 ст.27 і ч.1 ст.109 Кримінального кодексу України (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) щодо спікера кримського парламенту Володимира Константинова і самопроголошеного прем'єра автономії Аксьонова. Також розпочато досудове розслідування за ч.2 ст.110 КК щодо прийняття Севастопольською міськрадою рішення про входження Севастополя до складу РФ і підтримки загальнокримського референдуму з цього питання

"Під час досудового слідства дій всіх осіб, винних у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України, а також дій, спрямованих на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади буде надана відповідна принципова кримінально-правова оцінка", - резюмував олег Махніцький у своїй заяві. !zn

Читайте також:

Пропозиції США щодо України не влаштували Росію

Правоохоронці розслідують 46 кримінальних правопорушень, вчинених на території Криму

У МЗС України переконані, що Росія повністю відповідальна за порушення прав мирних громадян в Криму

Україна може звернутися в міжнародні суди у зв'язку з діями Росії в Криму

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі