Країни G7 пригрозили Росії "підвищити їй ціну за незговірливість" українському конфлікті, висловивши готовність ввести нові санкції.
Таке послання міститься в спільній заяві міністрів закордонних справ країн "Сімки" і високого представника ЄС, передає France-Presse.
"Санкції не є самоціллю. Вони можуть бути скасовані тільки тоді, коли Росія виконає свої зобов'язання, пов'язані з припиненням вогню, мінськими домовленостями і повагою до суверенітету України", - заявили лідери США, Великобританії, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Канади, а також окремо представник від ЄС після переговорів у рамках ООН у Нью-Йорку.
При цьому вони заявили, що у разі нового агресивного кроку з боку Росії, вони "готові підвищити для Росії ціну за її незговірливість". Таким чином, сторони заявили, що можуть посилити секторальні скоординовані санкції.
Лідери найбільших економік світу також попередили Росію, що вона повинна відкликати свої війська і озброєння, не допускати порушень на кордоні і звільнити всіх заручників, що утримуються бойовиками.
У той же час країни G7 привітали продовження тристоронніх переговорів між Україною, Росією і ЄС та розцінили нові домовленості в Мінську важливим кроком вперед у врегулюванні українського конфлікту.
У заяві також особливо наголошується, що для сторін "важливо продовжити ці контакти для вирішення важливих питань у сфері енергетики".
Зокрема, країни "Великої сімки" підкреслили, що "Україна, перебуваючи на порозі зими, стикається з важкими економічними та соціальними викликами, і вони частково викликані конфліктом, нав'язаним цій країні ззовні".
У зв'язку з цим країни підтвердили свої наміри допомогти Україні оговтатися після потужного економічного спаду і відновити економіку.
Разом з тим, у заяві міститься заклик до Росії без зволікання виконувати свої зобов'язання згідно з положеннями мінських домовленостей.
Нагадаємо, раніше Порошенко заявляв, що вважає конфлікт в Україні випробуванням для відносин України, ЄС і G7.
Також раніше австралійське видання The Australian повідомляло, що Путіна не виключили з G-20, тому що ряд країн "наполегливо" просили. !zn