«Технічний процес щодо завершення угоди ще триває, але країни - члени ЄС чітко заявили, що для підписання і ратифікації потім має бути створено середовище. Це буде угода, ґрунтуючись на якій наш партнер Україна отримає доступ до більшості європейського законодавства і зможе поступово стати частиною ринку ЄС. Багато чого буде залежати від того, як українська влада знайде рішення у цій ситуації, пов'язаній з верховенством права і проблемою Тимошенко», - сказав Ш.Фюле на прес-конференції у Брюсселі в середу, 7 грудня.
Європейський комісар нагадав, що Єврокомісія та країни-члени ЄС «чітко заявили кілька разів, що направляти до в'язниці колишнього прем'єра за політичну відповідальність, а не за кримінальний злочин, ґрунтуючись на двох статтях Кримінального кодексу, які своїм корінням сягають 1960-х років, не є правильним поводженням з опонентами».
Ш.Фюле підтвердив, що у Брюсселі чекають на саміт Україна-ЄС, який призначено на 19 грудня. За його словами, одним із головних питань, яке стоїть на порядку денному, є питання Угоди про асоціацію.
«Ми змогли за останні місяці, тижні вирішити решту проблем - як пов'язаних з економічною частиною - зоною вільної торгівлі, так і з Угодою про асоціацію як такою. Ще залишається одне питання, що вимагає більше роботи як з боку української делегації, так і країн ЄС, яке пов'язане з європейською перспективою України. Ця дискусія не проходить у вакуумі: Європейська комісія, як і держави-члени, пильно стежать за розвитком подій в Україні», - підкреслив європейський комісар.