Фюле застерігає від використання в Україні «виборчої юстиції»

Поділитися
Законодавство не повинне використовуватися в політичних цілях, заявляє європейський комісар з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле.
Законодавство не повинне використовуватися в політичних цілях, заявляє європейський комісар з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле. «У ХХI столітті демократична влада не може існувати без незалежної судової влади та незалежних ЗМІ. Це питання морального лідерства. І тому я ще раз хочу сказати про необхідність забезпечення того, щоб кримінальне законодавство не використовувалося в політичних цілях, і принципи чесного, справедливого і незалежного правового процесу повністю дотримувалися», - заявив він у вівторок, 11 січня, на прес-конференції після зустрічі в Києві з міністром закордонних справ України Костянтином Грищенком. Він поінформував, що обговорював ці питання з представниками української влади, в тому числі і з президентом Віктором Януковичем. Відповідаючи на питання, чи поділяє він позицію деяких країн, які вже висловили свою думку про застосування практики «виборчої юстиції» в Україну, Фюле зазначив: «Якщо мова йде про враження, то я дійсно поділяю і піднімав це питання в бесідах зі своїми співрозмовниками, зокрема і з президентом України». Єврокомісар додав, що глава української держави запевнив, що в України не застосовується «виборча юстиція». Фюле також сказав, що питання наближення України до ЄС залежить від прогресу в самій країні, відданості спільним цінностям, «посилення демократії та забезпечення прав людини». За його словами, Євросоюз готовий допомагати Україні у проведенні реформ, у деяких питаннях йти на компроміси. «Проте є одне питання, в якому ми не можемо погодитися ні на які компроміси і не можемо будувати наше спільне майбутнє - це невідповідність нашим спільним цінностям», - заявив єврокомісар. У свою чергу глава МЗС запевнив, що Україна повністю розділяє ці цінності, а влада сподівається на співпрацю з усіма опозиційними силами, в тому числі непарламентськими на шлях до  євроінтеграції. За матеріалами «Інтерфакс-Україна»
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі