Freedom House визнала успіхи України на шляху демократизації

Поділитися
Freedom House визнала успіхи України на шляху демократизації Freedom House відзначила успіх українських реформ, але попередила про ризик їх зриву
Тим не менш, країна все ще стикається зі значними викликами, що ставлять реформи під загрозу.

Міжнародна організація 3 опублікувала нову доповідь "Країни перехідного періоду 2017", в якому відзначила успіхи України на шляху реалізації демократичних реформ.

Як наголошується e презентації доповіді в Facebook, в 2017 році демократичні показники в більш ніж половині з 29 країн звіту (у 18 країнах) – зменшилися. Вперше за всю історію проекту "Країни перехідного періоду" кількість консолідованих авторитарних режимів у регіоні перевищила кількість консолідованих демократій.

Зокрема, рівень демократії впав в Угорщині та Польщі. Тим не менш, в якості позитивних прикладів у доповіді наводяться Україна, Румунія та Косово. Відзначається, що Україна і Косово просунулися завдяки структурним реформам, хоча раніше стикаються зі значними викликами поглиблення трансформації.

Згідно зі звітом, представленим на сайті організації, по "шкалі демократії" від 1 до 7 (де цифра "1" представляє найвищий рівень демократії, а цифра "7" - найнижчий), Україна отримала оцінку в 4, 61. Даний показник значно перевершує оцінку РФ, Вірменії, Азербайджану та республік Центральної Азії.

freedomhouse.org

У доповіді наголошується, що прогрес в Україні з часів революції в 2014 році був не таким вирішальним, як хотілося б реформаторам або міжнародному співтовариству. Корупція все ще проникає у державу, і стає зрозуміло, що політичної волі керівництва країни недостатньо для демонтажу старої системи. Російське вторгнення в Донбас і незаконна анексія Криму підірвали економіку України та "отруїли" її політику, надаючи чиновникам приводи для стримування або уникнення великих реформ.

Тим не менш, групи громадянського суспільства за підтримки США, ЄС і МВФ продовжували тиск на уряд. У 2016 році парламент затвердив широку судову реформу, яка включає конституційні зміни, а також ввів у дію велику антикорупційну структуру, побудовану на кращих практиках ЄС. Велика реформа децентралізації почала приносити плоди у вигляді більш ефективного місцевого самоврядування.

Підкреслюється, що до тих пір, поки міжнародні партнери України будуть зберігати ясність з приводу фундаментальних принципів, що ведуть до успіху, а також надавати підтримку змінам за допомогою короткострокових і довгострокових стимулів, у країни не буде іншого вибору, окрім продовження великих реформ.

Звіт"Країни перехідного періоду" оприлюднюється починаючи з 1995 року. Проект охоплює 29 посткомуністичних країн колишнього Радянського Союзу, а також Центральної, Східної Європи та Балкан.

Раніше Freedom House у своєму звіті "Свобода у світі-2017" віднесла Україну до "частково вільних" країн.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі