Франція у своїй безпековій угоді з Україною зобов’язалась послідовно надавати підтримку у багатьох напрямках та показала, що Париж готовий на більше, вказує у своїй статті «Угоди з Францією та Німеччиною: що вони означають для України» оглядач відділу міжнародної політики ZN.UA Володимир Кравченко.
Згідно з підписаною угодою Франція планує надавати «сучасне військове обладнання в сухопутній, повітряній, морській, космічній та кіберсфері, надаючи пріоритет, але не обмежуючись, протиповітряній обороні, артилерії, далекобійним засобам ураження, бронетехніці, можливостям повітряних сил та іншим критично важливим можливостям».
Також якщо інші партнери – Велика Британія та Німеччина – декларували бажання навчати українських фахівців для захисту інфраструктури, то україно-французька угода передбачає, що Париж «сприятиме розвитку можливостей захисту критичної інфраструктури України, зокрема військовими засобами, надаючи пріоритет, але не обмежуючись сучасними засобами протиповітряної оборони».
Кравченко зазначає, що усі три угоди фактично доповнюють одна одну, фіксують довгострокову підтримку України в її протистоянні з Росією й дають нашій країні змогу провести реформи, вибудувати ефективну економіку, створити сучасні збройні сили.
«Важливо, щоб у майбутньому в наших партнерів не зникла політична воля виконувати ці угоди, що зобов’язують підтримувати Україну «стільки, скільки потрібно», а українська влада не забувала про свої зобов’язання щодо реформування країни», - додає він.
Україна уже підписала безпекові угоди з Великою Британією, Німеччиною та Францією. Наступні двосторонні безпекові угоди з Україною, найімовірніше, підпишуть Данія та Нідерланди. Водночас безпекова угода із США може бути готовою до підписання уже в березні.