Французькі журналісти, які працюють в Україні, обурені трансляцією телеканалом Canal+ пропагандистського фільму про події в Україні.
Про це йдеться у відкритому листі французьких журналістів, опублікованому на сайті Teleobs. Листа підписали 17 журналістів.
"Ми журналісти, які регулярно працюють в Україні. Деякі з нас є постійними кореспондентами в Києві та регіонах, інші регулярно бувають в Україні", - відзначають вони на початку листа.
1 лютого ми були шоковані документальним фільмом Поля Морейры "Україна - маски революції", який вийшов в ефірі каналу Canal+. Не аргументами, які використовувалися у фільмі. Ми пишемо і аналізуємо крайніх правих в Україні вже давно", - відзначають вони.
Журналісти зазначили, що "відчули дискомфорт" через те, що у фільмі є плутанина фактів, неперевірена інформація і маніпуляції.
"Як можна ігнорувати недатоване YouTube відео маршу націоналістів у Києві, який пройшов після Майдану і поданий як один з епізодів революції?" - обурюються журналісти.
Крім того, на їхню думку, у фільмі режисер абсолютно некоректно зобразив протистояння між україно - та російськомовними українцями.
Також, як наголошується в листі, автор стрічки стверджує, що "після революції населення Криму переважною більшістю проголосувало на референдумі на користь Росії", однак не подає контекст, в якому проводилося голосування, а саме систематичне розгортання російських військових сил на півострові.
Також журналісти заперечують, що події 2 травня в Одесі не висвітлювалися світовими ЗМІ, як це подає у фільмі Морейра.
Напередодні повідомлялося, що посольство України в Парижі звернулося до ради директорів французького телеканалу Canal+ з проханням скасувати показ фільму "Маски революції", що оповідає про події на Майдані Незалежності в лютому 2014 року. Canal+ запланував показ фільму на 1 лютого.
У посольстві зазначили, що фільм режисера Поля Морейри "дає хибне уявлення про ситуацію в Україні", а інтерпретація авторами кінострічки подій в Україні є "солодкою музикою для вух прихильників теорії змови і проросійських пропагандистів".
Тим не менш, Canal+ показав фільм Морейры про події в Україні 1 лютого. А 2 лютого стало відомо, що Canal+ готує повторний показ цього фільму.
Раніше в Держдепі США заявили, що керівництво Російської Федерації щорічно виділяє 1,4 мільярда доларів на роботу складної системи пропаганди, яка подає бачення Кремля на світові події на 30-ти мовах.