У Франції існує нерозуміння наслідків для України виконання "Мінська-2", його політичної частини, введення "особливого статусу" для ОРДЛО, вважає директорка Центру Росія/ННД французького інституту міжнародних відносин (IFRI) Тетяна Кастуєва-Жан. Про це у своїй статті для ZN.UA пише оглядачка Тетяна Силіна.
"Виконання "Мінська-2" – вбивство для України. Я сказала відразу після його підписання: це загроза територіальній цілісності та суверенітету України. І ми досі намагаємося це пояснювати тут, у Франції", - зазначає Кастуєва-Жан.
Париж, начебто, намагається дотриматися й українських інтересів, але при цьому бажає виконання "Мінська". Де ж проходить "червона лінія" для Еммануеля Макрона між зближенням із Росією і дотриманням інтересів України?
"Все буде печворк: у чомусь підуть назустріч Україні, в чомусь - Росії", - припускає експертка, порівнюючи політику французького президента з технікою клаптикового шиття. "Згадайте слоган Макрона - це "Одночасно", - нагадує вона.
Її колега по аналітичному цеху – відома оглядачка газети Le Mond Сільві Коффман не думає, що Макрон підтримує позицію Володимира Путіна, однак він змушений її враховувати. При цьому Макрон переоцінює можливість переконати Путіна змінити свою точку зору, поділилася особистою думкою французька оглядачка.
Те, що українська сторона підписала в 2015-му "Мінськ-2" під тиском тодішньої катастрофічної ситуації навколо Дебальцевого і погроз Путіна продовжити наступ, у Парижі, на думку авторки статті, відмінно розуміють. Як і те, що це вкрай суперечливий і огидно складений документ, в якому чітко прописана одна-єдина річ: повний контроль над кордоном Україна повинна отримати лише по закінченні процесу політичного врегулювання ОРДЛО. Тим не менш, офіційна позиція Парижа така: Мінські угоди повинні бути реалізовані.
Якою буде ціна для виходу України з Мінська, якщо раптом Київ зважиться на такий крок? На думку експертки IFRI, вельми високою. Це стане не тільки значним ударом для престижу країни, але й, головне, залишить її наодинці з Росією, оскільки Франція і Німеччина, найімовірніше, скажуть: "ми вам більше нічим не можемо допомогти", вважає Т. Кастуєва-Жан.
Детальніше про те, чого очікувати Україні від французької сторони в проблемі врегулювання в Донбасі і з чим Київ рухається до наступного саміту "четвірки" читайте в матеріалі Тетяни Силіної "Усе буде печворк".