Франція та Німеччина вироблять спільну позицію щодо миротворців у Донбасі

Поділитися
Франція та Німеччина вироблять спільну позицію щодо миротворців у Донбасі У Берліні заявили про неприйнятність деяких пропозицій Путіна © United Nations Photo/Flickr
У МЗС Німеччини назвали відкритим питання складу миротворчого контингенту.

Офіційний представник МЗС Німеччини Мартін Шефер повідомив, що найближчим часом Німеччина та Франція вироблять узгоджену позицію по розміщенню миротворчого контингенту в ОРДЛО.

За його словами, позиція Парижа та Берліна буде враховувати розбіжності між Україною та Росією з цього питання.

"Можна тільки здогадуватися, що спонукало Путіна до такого рішення. Подивимося, що саме буде представлено в ООН. Відкритим є питання складу миротворчої місії", - сказав Шефер журналістам у середу, 6 вересня.

Представник МЗС Німеччини підкреслив, що Берлін наполягатиме на роботі миротворців на всій території ОРДЛО, так як бойовики "перешкоджають діяльності спостерігачів ОБСЄ на всій території сходу України, а не тільки уздовж лінії розмежування".

Заступник спікера федерального уряду Німеччини Ульріке Деммер, в свою чергу, нагадала, що Україна вже піднімала питання введення миротворців у Донбас.

"У цілому федеральний уряд підтримує російську ініціативу про введення миротворчої місії. Ця ідея була вперше оголошена українською стороною в 2015 році. Хороший знак, що Росія готова приєднатися до процесу мирного врегулювання на сході України", - заявила Деммер.

При цьому вона підкреслила, що Німеччина уважно вивчить російську пропозицію, так як "диявол криється в деталях" і деякі озвучені Путіним пропозиції є неприйнятними.

"Мандат місії повинен поширюватися на всю територію ведення бойових дій, а не тільки лінію розмежування", - пояснила Деммер. Вона також заявила про неприпустимість залучення бойовиків угруповань ОРДЛО до переговорів про мандат миротворчої місії.

Читайте також: Керівництво ООН ознайомили з позицією України щодо миротворців у Донбасі

Нагадаємо, 5 вересня президент РФ Володимир Путін заявив, що допускає присутність миротворців ООН у Донбасі, проте вважає, що миротворчі сили повинні знаходитися виключно на лінії розмежування. Він також дав МЗС РФ доручення внести відповідну резолюцію у Раді Безпеки ООН.

Того ж дня представник РФ в ООН Василь Небензя направив проект російської резолюції про миротворців у керівні органи ООН.

У відповідь на пропозицію Путіна в МЗС України заявили, що розгортання миротворчої місії ООН у Донбасі має бути узгоджено з Києвом, передбачати виведення всіх окупаційних військ і найманців, а також їх зброї з території України і забезпечувати надійний контроль українсько-російського кордону.

Українські дипломати особливо підкреслили те, що військовослужбовці або громадяни країни-агресора не повинні потрапити до лав миротворців ООН.

Крім того, в МЗС України зазначили, що не може йти мови про отримання згоди угруповань ОРДЛО, які контролюються Кремлем, на проведення миротворчої операції.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі