Затримання депутата Радикальної партії Ігоря Мосійчука напередодні в будівлі Верховної Ради готували два місяці, місяць його "вели", тобто мали дозвіл на відеофіксацію, заявив співрозмовник "Української правди".
Подання, яке є в розпорядженні "Української правди" - це текст на 19 аркушах, в якому детально розписано, що саме ГПУ підозрює Мосійчука. Його звинувачують у хабарництві, хуліганстві, погрозах або насильстві посадовій особі, яка виконує громадський обов'язок, втручання в діяльність судових органів, погрозі або насильстві щодо судді. У документі йдеться, що з жовтня 2014 року по вересень 2015 Мосійчук зробив низку кримінальних злочинів проти громадського порядку, органів державної влади, місцевого самоврядування і правосуддя.
Декларація Мосійчука за 2014 налічує всього 6720 грн доходу. У його власності, правда, є автомобіль Mercedes-Benz GL 2013 року. До обрання депутатом восени минулого року Мосійчук був членом організацій націоналістичного спрямування, СБУ звинувачувала його в підготовці теракту у справі "васильківських терористів". З 2011 до весни 2014 він перебував у Київському СІЗО. Всіх фігурантів справи випустили на свободу після зміни влади в країні.
За словами співрозмовника УП, знайомого з ходом слідства, затримання Мосійчука готували два місяці, місяць його "вели", тобто мали дозвіл на відеофіксацію.
Сам лідер РП Олег Ляшко переконує всіх, що арешт його соратника - це помста з боку президента України Петра Порошенка. Президент, як ніби просив "посприяти" у поверненні під контроль компанії "Нафтогазвидобування", "валив" закон про ринок газу, який виводив облгази з-під контролю Дмитра Фірташа. "Чи можна вірити Ляшку, питання риторичне. Проте арешт його депутата саме зараз, після виходу з коаліції, виглядає саме як відповідна реакція", - йдеться в статті.
"Стерти РПЛ, яка дрейфувала в бік олігарха Ігоря Коломойського, з політичної карти в парламенті, Порошенку стало вигідно. Він одночасно позбавляє себе подразника у вигляді опозиційної фракції гучного і активного Ляшка та передає "привітання" олігарху", - йдеться в статті.
Чутки про наявність подання на Мосійчука, Андрія Лозового та Дмитра Лінька курсували Верховною Радою ще в липні. За епізодами подій в суді Маріуполя, коли депутати погрожували суддям у грудні 2014 року. Ляшко навіть опублікував документ у своєму Facebook, але в Раді його не розглядали.
Як один з депутатів від БПП зізнався, що не знає, як буде існувати коаліція, якщо доведеться голосувати за подання щодо депутатів Ляшко. "Це розірве не тільки фракцію Ляшко, але і коаліцію", - говорив тоді він.
1 вересня Ляшко оголосив про вихід з коаліції і голосування за подання не змусило себе довго чекати. З цього почався розвал його фракції. У середу Ляшко звинуватив заступників фракції БПП Ігоря Кононенка та Олександра Третьякова в гасінні і підкуп його депутатів, обидва вони звинувачення Ляшка спростували.
"Зараз, за словами відразу декількох депутатів від БПП, вийти з фракції Ляшка може від 5 до 8 чоловік. Якщо так, то РПЛ розсиплеться. Для існування фракції потрібно мінімум 19 депутатів, чисельність найменшої фракції, якою є "Батьківщина", - йдеться в статті.
"У нього у фракції 6 осіб - бізнес-група, 4 - група Льовочкіна, 2 людини - Ахметов, 2 - публічні особи, 6 осіб - близькі до Ляшко люди, так звана" сім'я "Ляшко", - говорить один з депутатів від БПП.
За його словами, вийти з фракції може умовна група Андрія Артеменка. Це Ігор Попов, Денис Сілантьєв, Злата Огневич. Хоча остання таку можливість не підтвердила.
У п'ятницю, 18 вересня, стало відомо, що народний депутат з фракції Радикальної партії Артем Вітко заявив про вихід з фракції, аргументувавши своє рішення небажанням бути причетним до політсили, яка має відношення до "політичної корупції".
Як відомо, напередодні Генеральний прокурор України Віктор Шокін представив відеозаписи, на яких депутат від "Радикальної партії" Ігор Мосійчук нібито вимагає гроші за депутатські запити. На відеозаписах чути, що він говорить "100 тисяч нести треба". Після цього парламент проголосував за зняття депутатської недоторканності та дозвіл на арешт депутата.
Пізніше з'ясувалося, що Мосійчук підозрюється відразу за п'ятьма статтями Кримінального кодексу. Глава "Радикальної партії" Олег Ляшко заявив, що буде оскаржувати рішення Ради по Мосійчуку.