Фракції Ради за три роки виключили зі свого складу десять депутатів-списочників

Поділитися
Фракції Ради за три роки виключили зі свого складу десять депутатів-списочників У Комітеті виборців нагадали про те, що Савченко очолювала список партії "Батьківщина" на виборах 2014 року
Партії виключали навіть осіб, які були формальними лідерами політичних сил, очолюючи списки партій у 2014 році.

За три роки роботи фракції Верховної Ради примусово виключили зі свого складу десять народних депутатів, які пройшли до парламенту за їхніми списками, підрахували в Комітеті виборців України.

Комітет виборців України

Так, Надія Савченко була №1 у виборчому списку ВО "Батьківщини" на позачергових виборах до ВР 2014 року, однак у грудні 2016 року її було виключено зі складу фракції через розбіжність у політичних поглядах із партією.

Сергій Мельничук (екс-комбат Айдару) був №3 у виборчому списку Радикальної партії Олега Ляшка, але після конфлікту із лідером РПЛ його було виключено з фракції. У лютому 2017 року Радикальна партія також виключила з фракції Андрія Артеменка (№16), який пропонував план передачі Криму Росії.

Найбільше депутатів зі свого складу виключила "Самопоміч" - 7. Серед них лідер виборчого списку 2014 року Ганна Гопко, яку виключили з фракції "за" підтримку змін до Конституції в частині децентралізації. Також за розбіжності в голосуваннях з фракції було виключено Віктора Кривенка (№5 у списку), Ірину Суслову (№6), Павла Кишкара (№7), Наталію Веселову (№9), Остапа Єднака (№17) та Вікторію Пташник (№23).

"У 2014 році партії активно включали до свого списку осіб, які могли підняти рейтинг політсил. У першу чергу, військових, що були задіяні в АТО. З огляду на політичну привабливість таких осіб для виборців, партії мало зважали на їх політичне минуле, відсутність професійного досвіду чи індивідуальні якості. Надія Савченко – лише один із подібних прикладів", - зазначив голова КВУ Олексій Кошель.

За даними Комітету виборців України, менш ніж за два роки парламентські політичні партії чотири рази скористалися так званим законом про "партійну диктатуру", виключивши із виборчих списків до Верховної Ради 43 особи.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі