Напередодні активісти отримали від Офісу президента України відповідь на свій запит. Зеленському пропонують призначити таких кандидатів:
1. Боярчук Оксану Борисівну;
2. Волошина Юрія Олексійовича;
3. Гатаулліну Олену Аухатівну;
4. Гетьмана Євгена Анатолійовича;
5. Греня Віталія Вячеславовича;
6. Діденка Олега Миколайовича;
7. Євстігнєєва Андрія Сергійовича;
8. Єфремову Ірину Олексіївну;
9. Камінську Наталію Василівну;
10. Кармазу Олександру Олександрівну;
11. Квашу Оксану Олександрівну;
12. Любченка Павла Миколайовича;
13. Махніцьку Катерину Григорівну;
14. Орлова Валентина Валентиновича;
15. Перепелюка Володимира Григоровича;
16. Плукаря Віталія Володимировича;
17. Постівого Сергія Олександровича;
18. Фрицького Юрія Олеговича.
При цьому п'ятеро із запропонованих кандидатів були членами розпущеної президентом ЦВК попереднього складу. Це: Олег Діденко, Андрій Євстігнєєв, Ірина Єфремова, Катерина Махніцька та Віталій Плукар.
Нагадаємо, 13 вересня Верховна Рада підтримала подання президента України Володимира Зеленського про дострокове звільнення всіх 16 членів ЦВК, 14 з яких були призначені тільки у вересні 2018 року.
Фракція "Слуги народу" у Верховній Раді заявила, що планує запропонувати квотний принцип розподілу позицій членів нової ЦВК. Це означає, що абсолютна більшість місць у комісії матимуть представники президентської політсили.
Як повідомляли ЗМІ, на посаду голови Центрвиборчкому розглядаються три кандидатури: депутати від "Слуги народу" Аліна Загоруйко, Вадим Галайчук і Сергій Кальченко. При цьому фаворитом є Сергій Кальченко – експерт з конституційного права.
За даними DT.UA, Зеленський вирішив розпустити ЦВК, щоб вивести з її складу людей, пов'язаних із п'ятим президентом України Петром Порошенком і колишнім народними депутатом Олександром Грановським. А викладені в тексті подання претензії є намаганням обґрунтувати це політично вмотивоване рішення.