Фракція БПП стала на бік Кононенка в конфлікті з Абромавичусом

Поділитися
Фракція БПП стала на бік Кононенка в конфлікті з Абромавичусом В БПП прийняли рішення щодо заяви Абромавичуса © solydarnist.org
На засіданні фракції було прийнято чотири рішення щодо заяви глави МЕРТ.

Голова фракції БПП Юрій Луценко озвучив рішення, прийняті більшістю голосів на засіданні фракції щодо заяви міністра економіки Айвараса Абромавичуса про відставку.

Зокрема, фракція підтримала першого заступника голови фракції Партії "Блок Петра Порошенка" Ігоря Кононенка, який склав тимчасово свої повноваження.

"Фракція прийняла до відома і підтримала обраний шлях реакції нашим депутатом Ігорем Кононенко, який звернувся в Національне антикорупційне бюро з проханням вивчити обґрунтованість звинувачень і у разі їх встановлення готовий нести визначену законом відповідальність", - повідомив Луценко.

Також глава БПП наголосив, що "фракція вважає неможливим прийняти відставку міністра економіки Айвараса Абромавичуса без його звіту на профільному парламентському комітеті і звіту Кабінету Міністрів України у залі Верховної Ради, який призначений на 16 лютого".

Разом з тим, за словами Луценка, фракція буде вимагати від глави уряду забезпечити у місячний строк проведення прозорих процедур призначення керівництва на державних підприємствах списку ТОП-30.

"Фракція повторно запрошує міністра економіки Абромявичуса після його одужання прийти на фракцію для бесіди щодо підстав для його заяви", - додав глава БПП.

Разом з тим Луценко назвав рішення НАБУ по справі Кононенко показовим для його фракції.

"Якщо НАБУ встановить підстави для звинувачення Кононенко в корупційних діяннях - безумовно, фракція піде далі у своїх діях. Зараз не можна розглядати будь-які заяви як доконаний факт", - підсумував він.

Раніше фракція БПП відмовилася відібрати у Кононенко депутатський мандат. За словами народного депутата Мустафи Найєма, ініціативу позбавити "праву руку" Порошенка депутатського мандата підтримали лише 9 членів фракції. Разом з тим, члени фракції підтримали ініціативу про звернення Кононенка в НАБУ.

3 лютого міністр економіки Айварас Абромавичус заявив про намір подати у відставку, однією з причин він назвав наростаючий тиск з боку близької до Порошенко народного депутата Ігоря Кононенка, а саме його спроби блокувати проведення реформ і бажання отримати контроль на потоками державних коштів на держпідприємствах.

У свою чергу Кононенко спробував відхреститися від висунутих Абромавичусом звинувачень і заявив про готовність скласти мандат "за рішенням фракції".

Представники західних країн, що виступили донорами українських реформ, негативно відреагували на відставку глави МЕРТ і озвучені ним причини свого рішення. Американський посол одним з перших відреагував на заяву Абромавичуса, назвавши його "одним з великих чемпіонів з проведення реформ" в Україні.

Президент України Петро Порошенко 3 лютого зустрівся з Абромавичусом і заявив, що глава МЕРТ повинен продовжити роботу на своїй посаді.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі