"Наша фракція на засіданні прийняла рішення не голосувати за постанову про введення візового режиму з РФ. Є кілька причин для цього. По-перше, ми проурядова фракція, отже, ми не можемо приймати рішення без спілкування з урядом. Є позиція міністра закордонних справ, аргументує, що це неправильно робити, що ми для цього не підготовлені. По-друге, у нас є мільйон українців, які працюють в Росії і заробляють гроші для своєї сім'ї. Росія, звичайно, зробить симетричну відповідь на введення віз. Отже, буде перекрита для багатьох українців можливість відвідувати РФ з метою заробітку. Це питання вимагає виваженості та обережності. Емоції не повинні домінувати при прийнятті цього рішення ", - підкреслив парламентарій.
Нагадаємо, що днями спікер парламенту Андрій Парубій заявив, що постанова може бути винесена на голосування 6 жовтня після консультацій з головами депутатських фракцій. Після цього міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що Міністерство закордонних справ України вивчило механізм введення візового режиму з Росією і готова реалізувати його, в разі прийняття відповідного політичного рішення. Однак міністр підкреслив, що перед ухваленням рішення ризики введення візового режиму необхідно ретельно вивчити. На думку Клімкіна, для зміцнення національної безпеки України запровадження безвізового режиму буде недостатньо.
У серпні Клімкін заявляв, що не є противником введення візового режиму для громадян Російської Федерації, однак закликає розглядати це питання виважено, з урахуванням інтересів України.
Як заявляв у коментарі DT.UA експерт з міжнародних відносин Олексій Іжак, після схвалення постанови слід очікувати загострення у відносинах з РФ. На думку Іжака, РФ почне вводити симетричні кроки. "Такий крок (введення візового режиму з РФ – ред.) був би доречний, коли почалися активні бойові дії, коли агресія була очевидна. Зараз явні наміри Росії - трохи знизити ескалацію з Україною і знайти шляхи для відновлення відносин. Тому зараз введення візового режиму з метою уникнення продовження гібридної війни на Сході України - не має сенсу", - вважає експерт.
Нагадаємо, що проект постанови про звернення до Кабміну про припинення дії Угоди між урядом України і урядом РФ про безвізові поїздки громадян України і Російської Федерації (4030 від 05.02.2016) (повторно озвучено головою ВР Парубієм 3 жовтня ініціатива ввести візовий режим для громадян Росії при їх в'їзді в Україну) був схвалений ще в березні.
Питання про скасування безвиза з РФ знову виник після того, як 3 жовтня ФСБ РФ підтвердила затримання в Москві українського журналіста Романа Сущенка, назвавши його кадровим співробітником української військової розвідки. Проти українського громадянина відкрили кримінальне провадження за статтею "шпигунство".