У березні фонд Prime Assets Capital, пов'язаний з президентом України Петром Порошенком, купив акції у близької кіпрської компанії майже на 4 мільйони євро.
Про це йдеться у журналістському розслідуванні проекту "Слідство. Інфо", опублікованому ввечері у середу, 18 травня.
Як свідчить документ з кіпрського реєстру, 25 березня компанія CEE Confectionary Investments Limited випустила 18 000 акцій номінальною вартістю 1 євро кожна. Того ж дня вони за 218 євро кожна були куплені українською компанією Prime Assets Capital, яка зареєстрована в Києві на вулиці Електриків, 29, як і багато інших фірм Порошенка.
Всього за акції заплатили 3 926 160 євро готівкою.
Як зазначила один з авторів розслідування журналіст Анна Бабінець, на момент укладення угоди, виведення валюти з країни було заборонено.
"Це суперечить постанові НБУ від 3 березня, яке прямо забороняє перерахування валюти за кордон. Для чого були виведені ці гроші? Невідомо. За однією з версій, ці 4 мільйони євро могли призначатися "Ротшильду" в якості гонорару, наприклад, за заяву про траст, якого на той момент ще не було. Чи Порошенко знадобилися гроші за кордоном для якихось інших цілей", – зробила припущення журналіст.
Юрист Порошенко і керуючий директор ICU Макар Пасенюк зазначив, що фонд не купував акцій кіпрської компанії CEE Confectionery Investments Limited.
"Сума в 115 млн гривень, або 4 мільйони євро є "історичною вартістю" ТОВ "ЦЕКК", яка була вказана в документі", - зазначив він, уточнивши, що в обмін на 18 000 акцій фонд вніс належну йому частку в ТОВ "ЦЕКК" до акціонерного капіталу компанії.
Нагадаємо, 3 квітня Центр з дослідження корупції та організованої злочинності (OCCRP), Міжнародний консорціум журналістських розслідувань (ICIJ), а також сайти світових ЗМІ опублікували великий матеріал, в якому йдеться про численні офшорні компанії, що використовуються лідерами держав, політиками, знаменитостями і відомими спортсменами.
В матеріалах ICIJ ідеться про те, що президент України Петро Порошенко ще не передав свої активи в "сліпий траст", як він заявляв раніше, проте для реструктуризації активів корпорації Roshen вже створено три офшорні компанії. Представники президента України пояснили, що офшор йому був потрібен для передпродажної реструктуризації кондитерського бізнесу.
Детальніше про бізнес Порошенка читайте в статті Юлії Самаєвої "Що не дозволено Юпітеру" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".