Патріарх Філарет переконаний, що прийшов час для нормального спілкування президента Віктора Януковича з Київським патріархатом. Тиску, як на початку минулого року, Філарет більше не відчуває.
Предстоятель Української православної церкви Київського патріархатуФіларет заявив, що останнім часом відносини між президентом України Віктором Януковичем і УПЦ КП покращилися. Про це він заявив сьогодні під час прес-конференції.
Патріарх нагадав, що на початку президентської каденції у розмові з єпископатом Віктор Янукович висловив переконання, що прийде час нормальних відносин.
«І цей час настав. Президент України є українським президентом, а не російським губернатором. Віктор Федорович відчув себе українським президентом і захищає наші інтереси у спілкуванні з Росією», - сказав він.
За словами патріарха Філарета, це яскраво видно під час перемовин щодо газу між Україною і Росією.
Предстоятель УПЦ КП зазначив, що Віктор Ющенко свого часу намагався зробити все, щоб Вселенський патріарх Варфоломій визнав Київський патріархат.
«Я думаю, що і з Віктором Федоровичем у нас теж будуть хороші відносини. Якщо він за Україну, а ми за Україну, то ми знайдемо спільну мову», - сказав патріарх.
Відповідаючи на питання, в чому саме проявляється поліпшення відносин і чи запрошують патріарха на зустрічі з главою держави, він сказав: «Не потрібно частих зустрічей, а потрібно відчувати дії з боку президента».
При цьому він додав, що на початку минулого року відчувався тиск на Київський патріархат, проте у другому півріччі ця ситуація змінилася.
«Це ми відчуваємо і у відносинах з російськими архієреями», - зазначив предстоятель УПЦ КП.
Нагадаємо, патріарх Київський і всія Русі-України Філарет написав відкритий лист українському президенту Віктору Януковичу щодо «газового питання», в якому висловив моральну підтримку дій влади щодо встановлення «дійсно партнерських відносин з Росією на основі рівності і взаємної поваги між нашими державами».
Нагадаємо, у січні Філарет заявив, що патріарх Кирило не хоче бачити самостійну українську церкву навіть у складі Московської патріархії. !zn