ФБР розкрило подробиці загрози замаху на королеву Єлизавету II у 1980-х роках

Поділитися
ФБР розкрило подробиці загрози замаху на королеву Єлизавету II у 1980-х роках Рональд Рейган, Єлизавета ІІ, Ненсі Рейган, принц Філіп у 1983 році в США © The Ronald Reagan Presidential Library and Museum
Замах готувався на тлі конфлікту в Північній Ірландії, частина населення якої не хотіла бути залежною від Лондона.

Федеральне бюро розслідувань (ФБР) у нещодавно оприлюднених документах докладно описало загрозу вбивства королеви Єлизавети II під час її візиту до США у 1980-х роках, пише The Hill.

У 102-сторінковому документі йдеться з посиланням на джерело співробітника Департаменту поліції Сан-Франциско, що 4 лютого 1983 року чоловік, ім'я якого не називається, зателефонував і сказав, що його дочку вбили гумовою кулею в Північній Ірландії, і він планує завдати шкоди королеві.

Чоловік заявив, що він планує або скинути якийсь предмет із мосту "Золоті ворота" на королівську яхту "Британія", коли вона пропливатиме під ним, або спробувати вбити королеву під час її відвідування Йосемітського національного парку. У документі не зазначено, чи було здійснено якісь арешти у зв'язку з цим дзвінком.

Королева та принц Філіп відвідали тодішнього президента Рональда Рейгана та першу леді Ненсі Рейган у їхньому будинку, відомому як "Ранчо дель Сьєло", в Санта-Барбарі, штат Каліфорнія, згідно з даними Історичної асоціації Білого дому. Президент і перша леді також приймали королівське подружжя на офіційній вечері у Музеї де Янга у Сан-Франциско.

У документі також показано широке планування безпеки з боку різних правоохоронних органів на випадок протестів та потенційних загроз під час візиту королеви у 1983 році та інших.

ФБР зазначає, що джерело інформації про замах було постійним клієнтом клубу "Довре" у Сан-Франциско, відомому як "республіканський бар", який часто відвідували прихильники Ірландської республіканської армії (ІРА).

Візит королеви Єлизавети в 1983 році відбувся під час 30-річного конфлікту в Північній Ірландії, відомого як "Смута", який супроводжувався протестами та актами насильства. Зокрема, Луїс Маунтбаттен, дядько принца Філіпа, загинув у 1979 році через те, що члени ІРА заклали бомбу на його яхту.

Юніоністи хотіли, щоб Північна Ірландія залишалася частиною Сполученого Королівства, тоді як республіканці та націоналісти хотіли, щоб країна вийшла зі складу Великої Британії та возз'єдналася з Ірландією.

Конфлікт завершився у 1998 році підписанням Белфастської угоди.

Королева Єлизавета II померла у 2022 році. 6 травня 2023 року на престол зійшов її син - Чарльз III.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі