Центральна виборча комісія за підсумками скандальних виборів міського голови Харкова виступила з офіційною заявою про те, що підтвердження фактів фальсифікації може мати вкрай негативні наслідки для країни, про це повідомляє пресслужба Секретаріату Комісії на офіційному сайті ЦВК.
На думку ЦВК підтвердження фактів фальсифікації може підривати довіру до інституту виборів в Україні та нівелювати окремі демократичні здобутки нашої країни.
У ЦВК зазначили, що у заявах Громадянської мережі "ОПОРА", яка брала участь у спостереженні на відповідних виборах, є інформація про можливі ознаки підробки документів, на основі яких встановлювалися результати цих виборів. Відповідні заяви подано до поліції, а питання законності дій виборчих комісій та їх членів є предметом перевірки правоохоронних органів та суду.
За наявною у Центральній виборчій комісії інформацією, у провадженні суду перебуває приблизно 56 справ щодо результатів голосування на 131 виборчій дільниці.
Також у заяві ЦВК наголошується, що безпосередніми повноваженнями щодо організації та проведення місцевих виборів, у тому числі встановлення результатів таких виборів, наділені саме територіальні виборчі комісії. До Центральної виборчої комісії скарга може бути подана лише на бездіяльність територіальної виборчої комісії, яка встановлює результати відповідних місцевих виборів.
1 листопада міська територіальна виборча комісія встановила результати голосування, згідно з якими секретар Харківської міськради Ігор Терехов здобув перемогу у першому турі, здобувши 146 249 голосів виборців (50,66%). За його найближчого конкурента, колишнього міського голову Харкова Михайла Добкіна, проголосували 82 008 осіб (28,41%).
Того ж дня "ОПОРА" заявила про те, що як мінімум на дев'яти дільницях у Харкові виявлено сфальшовані протоколи підрахунку голосів.
Про рішення оскаржити результати виборів також заявив один із кандидатів Михайло Добкін. На своїй сторінці у Facebook він написав, що було зафіксовано "грубі фальсифікації".
Посли G7 прокоментували проведення виборів у Харкові. За їхніми словами, дуже важливо, щоб у роботу вітчизняних спостерігачів, таких як представники громадської мережі "ОПОРА", не було жодних втручань.
Детальніше про вибори мера Харкова читайте в матеріалі Олександра Клюжева та Олександра Неберикута "Вибори мера Харкова: бюджетні гроші, адміністративний ресурс та "батьківська" турбота про виборців".
4 листопада ЦВК зажадала від харківської ТВК пояснень про факти фальсифікацій виявлених "ОПОРОЮ".
У той же день, 4 листопада Харківська міська територіальна виборча комісія відмовила координатору цивільної мережі "ОПОРА" Миколі Зінченку у перерахунку голосів на 10 дільницях, де було виявлено розбіжності у підсумкових протоколах на користь Ігоря Терехова.