Євросоюз чекає виборів, щоб побачити, який шлях обере Україна

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Від того, як Україна впорається з виборчим правосуддям, як вона буде рухатися шляхом реформи судової системи і генералів прокуратури, і, перш за все, чи зможе вона організувати майбутні вибори у відповідності з міжнародними стандартами, буде залежати її шлях. ЄС не зацікавлений у паузі у взаєминах з Україною, як це намагаються подати.

Здатність провести парламентські вибори у відповідності з міжнародними стандартами покаже, який шлях обирає Україна, вважає Європейський комісар з питань розширення та Європейської політики сусідства Штефан Фюле.

"Найближчі місяці дуже відповідальні: від того, як Україна впорається з виборчим правосуддям, як вона буде рухатися шляхом реформи судової системи і генералів прокуратури, і, перш за все, чи зможе вона організувати майбутні вибори у відповідності з міжнародними стандартами, буде залежати її шлях", - сказав він у п'ятницю на відкритті 9-ї Ялтинської щорічної зустрічі.

"Вибори - ключовий крок", - підкреслив Фюле.

Він також зазначив, що слідування європейським цінностям в питаннях свободи зборів і слова, демократії, верховенства права є ключовою запорукою успіху на шляху європейської інтеграції України.

На закінчення єврокомісар підкреслив, що ЄС не зацікавлений у паузі у взаєминах з Україною, як це намагаються подати.

- Янукович вважає корисною для України паузу у відносинах з Євросоюзом

За його словами, в такій паузі також не зацікавлені і українські громадяни і українська економіка, які могли б отримати відчутний позитивний ефект від візової лібералізації, підписання Угоди про асоціацію та створення зони вільної торгівлі, до яких Київ і Брюссель були так близькі.

Як повідомлялося, 9-та Ялтинська щорічна зустріч "Україна і світ: долаючи завтрашні виклики разом" пройде з 13 по 16 вересня у Лівадійському палаці Ялти. Більше 200 провідних представників політичних, ділових і громадських кіл з більш ніж 20 країн світу обговорять основні глобальні виклики та їхній вплив на Європу, Україну та світ.

Пленарна частина 9-ї щорічної Ялтинської зустрічі відкриється 14 вересня виступами президента України Віктора Януковича і прем'єр-міністра Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана. Президенти двох країн обговорять актуальні питання розвитку України та Туреччини, а також майбутнє "широкої Європи" у 21-му сторіччі. Модератором дискусії стане екс-президент Польщі (1995-2005), голова наглядової ради YES Олександр Кваснєвський.

Основною темою 9-ї Ялтинської щорічної зустрічі стануть ключові трансформації, які вже сьогодні формують майбутнє глобального світу. Дискусії форуму будуть присвячені майбутньому світової економіки, питанням нового світопорядку та безпеки, можливим моделям розвитку капіталізму. Особливу увагу буде приділено ролі інновацій та лідерству в трансформації економіки та суспільства. Серед тем обговорення - майбутнє Європейського союзу, енергетичні проблеми, а також внутрішні і зовнішні виклики, що стоять перед Україною.

У дискусіях форуму також візьмуть участь Ньют Гінгріч, Вільям Дейлі, Роберт Зеллік, Домінік Стросс-Кан, Кондоліза Райс, Гордон Браун, Алек Росс, Ерік Ландер, Кайрат Келімбетов, Карл Більдт, Хав'єр Солана та інші.

Як очікується, Україну в дискусіях 9-ї щорічної Ялтинської зустрічі YES представлятимуть прем'єр-міністр України Микола Азаров, перший віце-прем'єр Валерій Хорошковський; віце-прем'єр - міністр соціальної політики Сергій Тігіпко, міністр економічного розвитку і торгівлі Петро Порошенко, міністр палива та енергетики Юрій Бойко, міністр закордонних справ Костянтин Грищенко; секретар Ради національної безпеки і оборони України Андрій Клюєв. !zn

Читайте також:

Тейшейра заперечив Януковичу: ЄС не потрібна пауза у підписанні угоди про асоціацію

Янукович пообіцяв скористатися паузою у відносинах з ЄС для «будівництва Європи всередині країни»

Європарламент рекомендував ратифікувати угоду про асоціацію тільки після виконання Україною всіх умов

Євросоюз висунув Україні умови для проведення саміту

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі