«Підвалини революції у вібруючому громадянському суспільстві були справжніми. Вона провалилася через непримиренну конкуренцію і розбіжності між двома її лідерами, Ющенком і Тимошенко, і через їх відмову зробити що-небудь із хронічною корупцією. На зміну їй зараз приходить режим, який повертається назад до авторитаризму і, здається, навіть ще більш корумпованого, якщо це можливо», - пишуть автори про ситуацію в Україні.
Говорячи про нинішні революції у світі, експерти відзначають, що Туніс вже приєднався до клубу «кольорових» революцій, і, можливо, Єгипет теж приєднається до них. «Однак, що ми вже знаємо - це певні уроки «кольорових» революцій середини 2000х», - пишуть політологи.
За їхніми словами, грузинська «Революція троянд» «бачила, як її переможець Саакашвілі проштовхував економічну реформу і вражаючу антикорупційну політику, хоча він навряд чи був зразковим демократом».
«Революція тюльпанів» у Киргизстані «бачила, як один корумпований автократичний клан змінив інший, до минулого року, коли Роза Отунбаєва боролася, аби добитися поліпшень».
Автори статті підкреслюють, що ці «кольорові» революції не призвели до негайних перетворень на демократичні держави.