Комітет міністрів Ради Європи рішуче закликає Україну забезпечити виконання судових рішень українських судів, що були прийняті проти держави або окремих його органів. Про це йдеться у резолюції Комітету міністрів, прийнятій на засіданні 30 листопада.
Комітет міністрів Ради Європи рішуче закликає Україну забезпечити виконання судових рішень українських судів, що були прийняті проти держави або окремих його органів. Про це йдеться у резолюції Комітету міністрів, прийнятій на засіданні 30 листопада.Комітет міністрів зазначає, що Європейський суд з прав людини практично в 400 своїх рішеннях знайшов порушення щодо невиконання або затримок з виконання представниками влади України рішень українських судів на користь позивачів.
У резолюції нагадується, що в рішенні Європейського суду з прав людини від 15 жовтня 2009 року в справі "Юрій Іванов проти України", зокрема, наголошувалося на необхідності реформування українського законодавства та адміністративної практики для приведення їх у відповідність до вимог Конвенції прав людини.
У цьому ж рішенні зазначалося, що відповідні реформи мають бути проведені не пізніше ніж протягом одного року з моменту набуття рішення чинності - тобто не пізніше 15 січня 2011 року.
Крім того, суд пропонував Україні врегулювати відповідно до проведеної реформою всі спори з громадянами, які вже звернулися щодо невиконання рішень місцевих судів у Європейський суд з прав людини.
У резолюції Комітету міністрів наголошується, що українська сторона в ході засідання 30 листопада повідомила про те, що в України підготовлено проект закону про забезпечення виконання судових рішень, за які відповідальна держава.
Водночас у резолюції також зазначено, що ніяких деталей про зміст цього проекту закону, а також можливої дати його прийняття представлено не було.
"Комітет міністрів рішуче закликає ще раз українську владу на вищому політичному рівні дотриматися своїх зобов'язань за рішенням проблеми невиконання рішень національних судів і схвалити в пріоритетному порядку специфічні реформи в українському законодавстві та адміністративній практиці", - написано в резолюції.
При цьому європейські чиновники "рішуче попросять" українську владу врегулювати в індивідуальному порядку всі випадки невиконання рішень національних судів з позивачами, які вже звернулися до Європейського суду з прав людини. Комітет міністрів також вирішив ще раз повернутися до розгляду цього питання на своєму засіданні в березні наступного року.
Комітет міністрів Ради Європи складається з міністрів закордонних справ усіх країн-членів та збирається на сесії один-два рази на рік. Країни-голови Комітету міністрів змінюються кожні півроку за принципом ротації в алфавітному порядку. Також, даний орган стежить за виконанням рішень Європейського суду з прав людини.
За матеріалами: УНІАН
Поділитися
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайкаФлудПорушення дійсного законодвства УкраїниОбраза учасників дискусіїРекламаРозпалювання ворожнечіОзнаки троллінгу й провокаціїІнша причинаВідмінаНадіслати скаргуОК