Європейський парламент 29 березня повернеться до голосування щодо резолюції про ситуацію у Білорусі. Текст резолюції засуджує порушення прав людини і закликає до негайного і безумовного звільнення політичних ув'язнених. 15 березня в Європарламенті вирішили дати час Олександру Лукашенку, але він не відреагував на прохання про помилування «мінських терористів».
Текст резолюції, яка засуджує порушення прав людини і основоположних свобод у Білорусі, переслідування опозиції та громадянського суспільства, а також закликає до негайного і безумовного звільнення політичних ув'язнених, було узгоджено фракціями Європарламенту і поставлено на голосування на попередньому пленарному засіданні у Страсбурзі 15 березня.
Однак в останню хвилину більшістю голосів пройшла пропозиція відкласти голосування до короткої брюссельської пленарної сесії з метою дати час на можливу зміну позиції президента Олександра Лукашенка щодо розкритикованих аспектів його політики в очікуванні розширення Радою ЄС від 23 березня обмежувальних заходів проти Білорусі, а також президентської реакції на прохання про помилування Владислава Ковальова та Дмитра Коновалова, засуджених на смертну кару за вибух у мінському метро.
У проекті резолюції, окрім того, зверталася увага на те, що, поки не будуть звільнені і повністю відновлені у цивільних правах політичні ув'язнені, а також за відсутності прогресу у сферах демократії, прав людини і правової держави, «діалог між Європейським союзом і Білоруссю не зможе просуватися».
У документі підтримувалися обмежувальні заходи ЄС щодо Білорусі, і проект пропонував Раді ЄС врахувати останні дипломатичні ускладнення з цією країною і погіршення у ситуації з правами людини і підготувати рішення про нові санкції, у тому числі адресні економічні. У той же час Європарламент просив Єврокомісію надати фінансову і політичну підтримку організаціям громадянського суспільства та незалежним ЗМІ Білорусі.
До проекту, який виносять на попередню сесію, тепер запропоновано низку поправок, серед яких жаль про смертний вирок Ковальова і Коновалова, засудження заборони на виїзд за кордон білоруським опозиціонерам і схвалення нових обмежувальних заходів, прийнятих Радою ЄС 23 березня. !zn