Європарламент переніс ухвалення рішення про наглядової місії в Україні з технічних причин

Поділитися
© ZN.UA
Перенесення ухвалення рішення Європарламенту щодо направлення наглядової місії на місцеві вибори до України викликане виключно технічними моментами, а саме, браком часу, оскільки запит з Києва надійшов надто пізно.

Перенесення ухвалення рішення Європарламенту щодо направлення наглядової місії на місцеві вибори до України викликане виключно технічними моментами, а саме, браком часу, оскільки  запит з Києва надійшов надто пізно.

«Ніяких політичних моментів у цій ситуації немає», - сказало джерело в Європейському парламенті, коментуючи в понеділок, 18 жовтня, оприлюднене повідомлення про стурбованість українського Міністерства закордонних справ.

Раніше з посиланням на джерело в МЗС Україні повідомлялося, що Європарламент переніс розгляд питання про направлення спостерігачів на вибори до місцевих органів влади на 21 жовтня, «що не може не викликати сумніви щодо щирості намірів цього органу ЄС забезпечити моніторинг місцевих виборів в Україні».

У свою чергу представник Європарламенту заявив: «Запит надійшов надто пізно. Зазвичай такі запрошення надходять за 2-3 і більше місяця, так як ця процедура займає досить тривалий час. Це - лише проблема часу, за якою технічно рішення не було готове до 14 жовтня, як це очікувалося, і було перенесене на 20-е. Але тут немає ніякого політичного підтексту».

Співрозмовник підтвердив, що в Європарламенті відомо про те, що реєстрація спостерігачів закінчується 20 жовтня. «Ситуація дійсно складна, і ми повинні подивитися, чи є які-небудь можливості продовжити термін (реєстрації) чи ні. Це - питання. Якщо ні - будемо дивитися, чи є інші можливості, інші процедури. Це - складно, але в нас все ще є надія направити місію в Україну», - висловив він сподівання.

Відповідаючи на питання агентства про можливості прийняття рішення 19 жовтня, у вівторок, представник Європарламенту зазначив, що це залежить тільки від політичних груп. «Це вже не в компетенції президента (президента Європарламенту Єжи Бузека), політичні групи відповідальні за таке рішення. Ми намагаємося зробити все можливе за дуже короткий період часу, і це абсолютно не зазвичай, так як зазвичай ми ніколи не приймаємо рішення за такий короткий до виборів період часу», - резюмував він.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів, президент Віктор Янукович, а також кілька партій направили в ПАРЄ прохання надіслати міжнародних спостерігачів на місцеві вибори в Україну.

18 жовтня Центральна виборча комісія зареєструвала 92 офіційних спостерігача від Комітету виборців України на місцевих виборах.

12 жовтня голова департаменту інформаційної політики Міністерства закордонних справ Олег Волошин, заявив, що делегація міжнародних спостерігачів ОБСЄ на місцевих виборах до України буде невеликою, оскільки її фінансування не було закладено в бюджеті ОБСЄ.

28 вересня посол США в Україні Джон Теффт в Сімферополі заявив, що США готові фінансувати спостерігачів за місцевими виборами з української сторони.

За матеріалами «Інтерфакс-Україна»

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі