Європейський парламент переніс голосування по резолюції щодо України на пленарне засідання в Брюсселі 10-11 листопада.Така ініціатива представника групи соціалістів та демократів Ханне Свобода була підтримана в ході пленарного засідання Європарламенту в четвер, 21 жовтня.
«Вчора у нас була дуже відкрита дискусія, і багато з нас висловили стурбованість щодо деяких аспектів розвитку Україні. Але у нас на наступному тижні буде міністр закордонних справ, у нас буде наглядова місія (на місцевих виборах в Україні), у нас буде парламентська делегація у зв'язках з Україною в Києві та Одесі на початку місяця. Тому буде справедливо перенести резолюцію на брюссельську сесію. Я думаю, що ви можете це підтримати», - сказав Свобода.
У свою чергу депутат Міхаель Галер (Європейська народна партія) висловився проти. «Я прошу вас голосувати проти відкладання голосування. Ми повинні говорити перед виборами, зараз. Це - питання про справедливі вибори в європейській країні, і це не може бути партизанським питанням. Минулого разу в 2004 році ми змогли говорити тільки після виборів і ми були єдині», - сказав він.
Крім того, Галер заявив: «Я думаю, що масивне лобіювання українських посольств щодо нас (євродепутатів), щоб запобігти цій резолюцію - це доказ, як ми праві, щоб говорити про це зараз».
У проекті, який вироблено спільно представниками політичних груп Європейського парламенту, згладжено різкі характеристики на адресу української влади, проте стурбованість станом демократичних свобод залишилася.
У вступній частині резолюції наголошується, що Україна є європейською країною стратегічної важливості для ЄС.
При цьому пропонувалося взяти до уваги, що були зроблені заяви про те, що демократичні свободи, такі як свобода зборів, свобода висловлювання і свобода засобів масової інформації виявилися в недавні місяці під загрозою.
Також пропонувалося взяти до уваги, що «після президентських виборів є зростаюча стурбованість сигналами ерозії демократії і плюралізму, зокрема, погрозами деяким неурядовим організаціям, окремі скарги журналістів щодо тиску, який чиниться на них редакторами чи власниками засобів масової інформації висвітлювати або не висвітлювати певні події , так само як і зростаюча і політично вмотивована діяльність Служби безпеки України».
У проекті резолюції зазначалося, що з огляду на той факт, що Конституційний суд України відновив президентську систему правління, встановлення демократії, ефективної і надійної системи балансу і контролю має залишатися пріоритетом, і процес досягнення цього має бути відкритим, все охоплювати і включати всі політичні партії і гравців України.
Окрім того, європейські депутати пропонували висловити жаль щодо того, що правила проведення виборів залишаються предметом для дискусії та відзначити, що існуюче виборче законодавство, як і поправки від серпня 2009 року, є кроком назад у порівнянні з попереднім законом, закликає українську владу переглянути і закінчити виборче законодавство.
У проекті міститься заклик до Європейської комісії і Ради ЄС завершити дорожню карту для введення безвізового режиму для українців, включаючи середньострокову мету скасувати існуючу плату за візу.
Документ був розроблений групами Європейської народної партії (265 депутати), Альянсу лібералів і демократів (85 депутати), зелених (55 депутати) і європейських консерваторів та реформістів (54 депутати). Таким чином, при голосуванні цей документ зможе набрати 459 голосів, що складе більшість від 736 загального складу Європарламенту.
У розробці документа не взяли участі представники Соціалістів і демократів (184 депутати), які раніше взагалі висловилися на користь того, щоб голосування резолюції було відкладено (СіД), що є політичними союзниками Партії регіонів).
Також не брали участь в розробці спільного проекту резолюції групи: Європа для свободи і демократії (32 депутати), Європейське об'єднання лівих і Північних лівих зелених (35). Кількість депутатів, які не увійшли ні до однієї з груп, становить 27.
Нагадаємо, напередодні депутати Європарламенту розійшлися в думках з приводу нової української влади.За матеріалами «Інтерфакс-Україна»
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку