ЄС планує суттєво підвищити клас віз, які видаються українцям

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
За підсумками минулого саміту Україна-ЄС, який пройшов у понеділок, 19 грудня, президент Віктор Янукович заявив, що Київ домовився про пом'якшення візового режиму для в'їзду українців до країн Євросоюзу. Однак співрозмовники у перемовних групах поспішили уточнити, що глава держави дещо випередив події: вчора були узгоджені ключові політичні положення нового договору, але сам його текст поки що не готовий до підписання.

«Угоду про візову лібералізацію буде укладено дуже скоро - думаю, на початку січня», - заявив «Коммерсант-Украина» один з європейських дипломатів.

Даний договір має істотно підвищити клас шенгенських віз, що видаються українцям. Так, у діючій угоді між Україною і Євросоюзом декларується, що громадянам, які часто відвідують країни ЄС, повинні видаватися багаторазові візи терміном «до року», а для окремих категорій - «до п'яти років».

Зараз багато європейських консульств користуються нечіткістю формулювання і видають мультивізи на короткий термін - на місяць, а то й на кілька днів, тим самим змушуючи українців знову звертатися за візою перед кожною наступною поїздкою. У новому договорі визначення термінів буде уточнено, і з'являться слова «рік» і «п'ять років» відповідно.

Збільшиться також кількість безкоштовних віз, які видаються країнами ЄС. Від візового збору будуть звільнені представники недержавних структур, будь-яких професійних об'єднань і релігійних організацій.

За інформацією джерел, в ході перемовин українська сторона вимагала від ЄС також скасувати оплату вартості послуг візових центрів - комерційних посередників при консульствах - для малозабезпечених громадян, наприклад, пенсіонерів. Цього досягти не вдалося, визнав у бесіді з виданням високопоставлений український дипломат: «Європейські партнери пояснили нам, що це дуже важко реалізувати. Але ми домовилися про інше поліпшення: ЄС скасовує оплату за терміновість оформлення візи (у низці консульств оплачується за подвійним тарифом - ред.)».

Слід зазначити, що вищеописані зміни не набудуть чинності відразу після підписання змін до угоди про лібералізацію візового режиму, оскільки узгоджений договір належить ратифікувати парламентам країн-членів ЄС. Як правило, цей процес займає близько двох років.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі